zablokowany
Posty: 1 strona: 1 z 1
zatrzymaj avki
OdznakiSpis lokacjiMiejsca pracyGrupymieszkaniaChallenge me!Temat miesiącaevents
hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

CiekawostkiCiekawostki

1. Przyroda Florydy obejmuje ssaki takie jak niedźwiedzie czarne i pantery na Florydzie, gady takie jak aligatory, krokodyle i węże, w morzu żyją zaś żółwie morskie, delfiny i wieloryby. Wszystkie te stworzenia możesz spotkać w okolicach Hope Valley. Od Ciebie zależy, czy będzie to budujące doświadczenie kontaktu z naturą czy też trauma na całe życie i uszczerbek na zdrowiu.

2. Pośród amerykańskich stanów, Floryda ma najwyższy odsetek osób powyżej 65 roku życia. Tak, także na ulicach Hope Valley spotkasz wielu emerytów. Dlatego też tak wiele tutaj rodzinnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenia biznesów. Wielu Amerykanów na Florydę przeprowadza się też na starość.

3. Floryda ma więcej pól golfowych niż jakikolwiek inny stan i jest domem dla World Golf Hall of Fame. Nie musisz więc spełniać się jako surfer, może bardziej do gustu przypadnie Ci wymachiwanie kijem do golfa i zaliczanie dołków. Spokój i równowaga.

4. Przed przybyciem Europejczyków na Florydę, ziemie te zamieszkiwały rodzime plemiona amerykańskie. Wciąż żyje tu wielu potomków Indian. Nic nie stoi na przeszkodzi, aby takie korzenie miała także twoja postać.

5. Na Florydzie do dziś obowiązuje kara śmierci. Od 1976 roku wykonano 96 egzekucji. Egzekucja jest wykonywana przez obywatela Florydy. Władze wypłacają takiemu obywatelowi 150 dolarów za wykonanie tego niewdzięcznego zadania w służbie społeczeństwu. Prawo stanowe zezwala na zachowanie anonimowości takiej osoby. Dość makabryczne, ale może twoja postać skrywa ciemną tajemnicę?

6. Jednym z symboli Florydy jest kwitnący kwiat pomarańczy. Uprawa pomarańczy jest tutaj bardzo popularna. Pomarańcze hodowane na Florydzie pokrywają około 75% krajowego zapotrzebowania na ten owoc. Są także odpowiedzialne za pokrycie 40% światowego zapotrzebowania na sok pomarańczowy. Marzy ci się praca plantatora? Daj nam znać!

7. Krokodyle: Jeśli kempingujemy, pamiętajmy, by rozbić namiot przynajmniej 50 metrów od wody. Oczywiście nie kąpiemy się poza obszarami oznaczonymi jako bezpieczne, a jeśli płyniemy łódką, nie wkładamy stóp ani rąk do wody - krokodyl potrafi wyskoczyć nad powierzchnię z prędkością torpedy. W pościgu za "zwierzyną" może również wybiec z wody na brzeg i rozpędzić się do 30 km/h. I choć po kilkunastu metrach zmęczy się i zatrzyma, nie spacerujmy bezpośrednio nad wodą, uważajmy na dzieci i psy. W Stanach Zjednoczonych najwięcej wypadków związanych z aligatorami zgłaszanych jest na Florydzie, gdzie zamieszkuje ich liczna populacja. Na szczęście zgłoszenia zazwyczaj dotyczą niespodziewanych wizyt w przydomowych basenach czy ogródkach, a ataki na ludzi zdarzają się rzadko (kilka rocznie). Krokodyl, który wlazł do twojego domu przez otwór w drzwiach dla zwierząt brzmi jak wymarzony pomysł na wątek.
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku