Mniejszy rynek z kościołem w centrum
a
Awatar użytkownika
<3
00
000

Post

Obrazek
The Best Coder of 2020 WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! SEX TELEFON - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" LILY OF THE VALLEY - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" TRUST ME, I'M A DOCTOR! - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" BARANEK SHAUN - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!"
mów mi/kontakt
administrator
a
Awatar użytkownika
Mówię o popkulturze w podcaście, a Francisco miesza mi w głowie.
23
164

Post

#1

Awans w pracy, małe sukcesy dziecka, grant naukowy - to są powody do dumy, niestety nie mają nic wspólnego z życiem Fran. Arreoula tego słonecznego przedpołudnia była dumna, bo zdążyła zmontować w nocy odcinek o scenach, które zdefiniowały filmowe MCU i opublikować go rano. Nie szło jej zbyt dobrze, komputer odmawiał posłuszeństwa. Będzie musiała odezwać się w tej sprawie do Dylana. Ehhh. Podniosłą chwilę wiary we własne umiejętności i poczucia zwycięstwa ze złośliwą technologią przyćmiewało widmo zmierzenia się koszmarkiem amerykańskiej fantastyki. Szczerze nie lubiła zbierać kontentu do jej comiesięcznego odcinka o książkach bardzobardzo złych, za to jej słuchacze kochali wręcz gdy się nad nimi pastwiła.
Dzisiaj w jej żyły entuzjazm mogą wlać tylko rośliny i ich przesadzanie. Cały ranek spędziła na dobieraniu doniczek i babraniu się w ziemi. Gdy skończyła, postanowiła pozmieniać trochę aranżację swojej dżungli. Czegoś jej tutaj brakowało. Z mieszaniną ulatującej już dumy, porządnego niedospania i ściskającego krindżu, który nadciąga wraz z wieczorną lekturą, Francesca udała się do lokalnego antykwariatu. Zaglądała tam dosyć często. Sama, gdy szukała c z e g o ś, z Marcelem za to wpadała tutaj gdy szukali cichego miejsca, albo mieli ochotę znaleźć najdziwniejszą rzecz tego miesiąca. Ostatnio był to krasnal trzymający okrąg-płaskorzeźbę ze znakami zodiaku. Tego nie dało się odzobaczyć.
Przekroczywszy prób antykwariatu, Francesca uzmysłowiła sobie z pełną mocą, że nie była tutaj od czasu zerwania z Marcelem. Zerwania, kłótni, czy cokolwiek to było. Zacisnęła szczęki i uśmiechnęła się blado do właścicielki sklepu, która patrzyła na nią z politowaniem, które pewnie miało być troską. We Fran momentalnie się zagotowało. Wsadź sobie głęboko tą twoją litość,
vieja puta.
Zszokowana własną agresją potrząsnęła głową i ruszyła naprzód, chcąc skupić się na celu. Chciała znaleźć coś ciekawego, co ozdobi jej półkę między młodą montserą a calaheą leopariną.

Marcel Wheeler
Obrazek
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! Złote pióro - odznaka specjalna za napisaanie posta fabularnego na ponad 10k znaków! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku I'M STILL STANDING - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" i'll be watching you - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Zakochany Nowy York - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Brzechwa dzieciom - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym Ride with the moon in the dead of night Life's no fun without a good scare Filling your dreams to the brim with fright Red 'n' black, and slimy green HAVING FUN - za udział w evencie CoH! Jeżdżę wodną kolejką Kręcę bioderkami na kursie samby Nawiedzam nawiedzony hotel TEMAT MIESIĄCA - LIPIEC TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ temat miesiąca - październik BOGATE CV I AM MACHINE, I NEVER SLEEP MISTRZ KLAWIATURY BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales I love my children SCENARZYSTA NA DOROBKU Bestseller TEXT ME! ROLLING IN THE DEEP Adam i Ewa TYP OSOBOWOŚCI: DYSKUTANT Jeżdżę na rowerze Lubię starszych Rozmawiam z kwiatkami Chodzę w trampkach Poglądam życie celebrytów na instragramie Na smutki piekę ciasteczka układam puzle Mój dom przypomina dżunglę Czytam książki PIJAM WINKO LGBT+ JESTEM ECO FAN MUSICALI FAN KOMEDII FAN FANTASTYKI FAN DRAMATÓW WIERZĘ W JEDI PRACA W SOCIAL MEDIACH JESTEM ZAKOCHANY/A Cytatami z filmów sypię jak z rękawa CRAZY IN LOVE WRONG NUMBER Are you gonna be my girl? Like a virgin #*&!@%^ sticks and stones Food Fight Good or Bad News KING OF THE JUNGLE RACZEK NIEBORACZEK I'M SO HIGH! CALL 911 GOOGLE ME NOTHING BREAKS LIKE A HEART GHOST MOVIE DANCING QUEEN SING A SONG DUNGEONS & DRAGONS CAKE BOSS MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN I'M NOT AS THINK AS YOU DRUNK I AM FRIENDZONE Love letter Counting stars PIKNIK Bad dog
mów mi/kontakt
Mania#2128
a
Awatar użytkownika
I wonder if you look both ways
When you cross my mind
23
185

Post

// dwójeczka

Marcelowi nic nie przychodziło tak łatwo jak udawanie, że coś go kompletnie nie przejęło. Biorąc pod uwagę jego aktualną sytuację życiową w postaci braku planów na przyszłość i jakiejkolwiek stabilizacji, radził sobie bardzo dobrze w ignorowaniu swoich stresów i uciekaniem myślami przed byciem odpowiedzialnym. Lecz nawet i go prędzej czy później takie refleksje nadganiały i ani fajki, ani winko nie pomagały mu ich zignorować. Wszystkiemu nie pomagał fakt, że nie radził sobie tak dobrze z rozstaniem z panienką Reeves jak by chciał. Mimo, że wszelkiego rodzaju rozrywek i zajęcia czasu mu nie brakowało, dziewczę nadal pojawiało się w jego głowie w najmniej oczekiwanych momentach, rozpraszając jego aktualnie dobry nastrój. Żadna relacja wcześniej nie doprowadziła go do takiego stanu zaangażowania, czego przed samym sobą nawet przyznać nie chciał. Z biegiem czasu odnosił też wrażenie, że zapomniał z jakiego powodu odbyła się ich kłótnia, która doprowadziła do zerwania kontaktu, nie wiedząc po której stronie leżała wina za to co się wydarzyło, jednocześnie będąc zbyt dumnym, żeby wziąć ową winę na siebie i nadal nie posiadając większych wyrzutów sumienia. Miejsc, w których oboje spędzali czas wolałby unikać jednak miasteczko nie było na tyle duże, żeby mieć większy wybór. I tak dziwił się, że żadnego razu na siebie nie wpadli, co mu bardzo odpowiadało, bo nie wiedziałby jak dokładnie miałby się zachować. Do antykwariatu zaszedł bez większych celów, zwyczajnie lubił wyszukiwać interesujące rzeczy, co sprawiało normalnie dużo więcej radości i zabawy będąc w czyimś towarzystwie. Tę myśl szybko wyrzucił z głowy, wiedząc, że jeżeli tego nie zrobi pojawią się kolejne, a wraz z nimi dziwny ucisk w żołądku będący przejawem tęsknoty, który on tak silnie ignorować chciał. W międzyczasie dostał jakąś wiadomość i spoglądając w telefon kompletnie się nie skupiał na swoim otoczeniu, kierując się już w kierunku wyjścia, gdy nagle jego drogę przerwało mu wpadnięcie na kogoś - Przepraszam - Mruknął pod nosem i dopiero po chwili podniósł wzrok by od razu rozpoznać panienkę, która przed nim stała. Z jawnym zmieszaniem na twarzy postarał się o uśmiech, a przynajmniej jego imitacje - Oh, cóż za niespodzianka - Dodał, nie wiedząc sam dokładnie co miał na to na myśli.

francesca arreola-reeves
mów mi/kontakt
poks
a
Awatar użytkownika
Mówię o popkulturze w podcaście, a Francisco miesza mi w głowie.
23
164

Post

Francesca musiała wspiąć się na wyżyny spychania leków i trudnych emocji, bo inaczej stałaby się chodzącym kłębkiem nerwów lub gniewną pochodnią. Niczym czkawka co prawda odzywały się w niej echa jej własnego głosu przypominające, że nie zdecydowała się na żadne studia, mimo, że trzy uczelnie zaproponowały jej stypendium. Przypominały także nadal nieporównywalnie małą liczbę słuchaczy do wysiłku, który wkłada w podcast. Słyszała też jak sama sobie wypomina swoją niespotykaną wcześniej porywczość, którą okazała wobec Marcela. Ten skrawek poczucia winy jednak przyćmiewa szalejący jeszcze gniew, którym darzy chłopaka. Nie wiedziała, czy zasłużył sobie na niego bardziej kręceniem i tą nonszalancją w odpowiedzi na ważne dla Fran pytania/ oskarżenia, czy może chodziło o reakcję na jej wybuch. Typowy wybuch hiszpańskiego temperamentu, co? - To przecież nie powinno doprowadzić Francesci do płaczu, który chyba skutecznie ukryła za pomocą wymierzonego ciosu w policzek i sprawnej ewakuacji. Gdyby się zastanowiła nad tym głębiej, pewnie sama przed sobą przyznałaby, że to nie było normalne. Ale nie zamierzała o tym myśleć. Wystarczył jej gniew, który huczał w jej piersiach za każdym razem, kiedy pomyślała o Marcelu.
W tej chwili ten gniew znajdował się gdzieś w okolicach żołądka, spychany usilnie przez Fran, która przemierzała antykwariat szukając czegoś co ją zachwyci. Pochłonięta tym bez reszty, nie usłyszała dzwoneczka, który anonsował następnego klienta. Nic więc dziwnego, że zdała sobie sprawę z obecności Marcela dopiero, gdy skojarzyła ten charakterystyczny zapach z głosem, który własnie coś do niej mówił. Znieruchomiała wpół gestu - ręka sięgająca po fikuśny świecznik zamarzła. Mogłaby przysiąc, że w zwolnionym tempie odwróciła głowę. Jej wzrok napotkał klatę Marcela, więc tytanicznym wysiłkiem masochistycznego serduszka podniosła wzrok, żeby popatrzeć mu w oczy. Cholera. Na szczęście ogłupienie trwało chwilę. Francesca dała sobie moment na uporządkowanie emocji, chwytając wspomniany świecznik i koncentrując na nim swój wzrok.
- Tak, bardzo... niespodziewana. - burknęła, bo nie bardzo była w stanie powiedzieć coś więcej. Paraliż funkcji odpowiedzialnych za zachowywanie się jak człowiek mijał, a w jego miejsce wchodził wkurw. Co on sobie myślał, idąc tu za nią i udając, ze to przypadek?!
- A może nie tak bardzo niespodziewana? - zapytała znów spoglądając na chłopaka i marszcząc brwi.

Marcel Wheeler
Obrazek
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! Złote pióro - odznaka specjalna za napisaanie posta fabularnego na ponad 10k znaków! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku I'M STILL STANDING - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" i'll be watching you - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Zakochany Nowy York - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Brzechwa dzieciom - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym Ride with the moon in the dead of night Life's no fun without a good scare Filling your dreams to the brim with fright Red 'n' black, and slimy green HAVING FUN - za udział w evencie CoH! Jeżdżę wodną kolejką Kręcę bioderkami na kursie samby Nawiedzam nawiedzony hotel TEMAT MIESIĄCA - LIPIEC TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ temat miesiąca - październik BOGATE CV I AM MACHINE, I NEVER SLEEP MISTRZ KLAWIATURY BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales I love my children SCENARZYSTA NA DOROBKU Bestseller TEXT ME! ROLLING IN THE DEEP Adam i Ewa TYP OSOBOWOŚCI: DYSKUTANT Jeżdżę na rowerze Lubię starszych Rozmawiam z kwiatkami Chodzę w trampkach Poglądam życie celebrytów na instragramie Na smutki piekę ciasteczka układam puzle Mój dom przypomina dżunglę Czytam książki PIJAM WINKO LGBT+ JESTEM ECO FAN MUSICALI FAN KOMEDII FAN FANTASTYKI FAN DRAMATÓW WIERZĘ W JEDI PRACA W SOCIAL MEDIACH JESTEM ZAKOCHANY/A Cytatami z filmów sypię jak z rękawa CRAZY IN LOVE WRONG NUMBER Are you gonna be my girl? Like a virgin #*&!@%^ sticks and stones Food Fight Good or Bad News KING OF THE JUNGLE RACZEK NIEBORACZEK I'M SO HIGH! CALL 911 GOOGLE ME NOTHING BREAKS LIKE A HEART GHOST MOVIE DANCING QUEEN SING A SONG DUNGEONS & DRAGONS CAKE BOSS MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN I'M NOT AS THINK AS YOU DRUNK I AM FRIENDZONE Love letter Counting stars PIKNIK Bad dog
mów mi/kontakt
Mania#2128
ODPOWIEDZ