Hope Creek InnHV P.D.Neighbourhood Art Center
a
Awatar użytkownika
Kawiarnia po babci jest jej całym życiem, odnajduje w niej spokój i ukojenie, szczególnie teraz, kiedy jej życie stało się jednym wielkim huraganem.
30
173

Post

Sprawy wolała, kiedy wyjaśniane były przez osoby z nimi związane, a nie domysły i domniemania mogące tylko do zawieruszenia w sercu i umyśle doprowadzać. Nie lubiła po omacku błądzić, czując wtedy jak coś jej umyka niepostrzeżenie, a Marlow szansy nie ma żadnej na połapanie się o co chodzi, za co złapać byle do końca zrozumieć co tak naprawdę ma miejsce. Nie zamierzała więc naciskać na Jeremy’ego, gotowa wysłuchać go spokojnie, nawet w chwili, gdy emocje przejmowały kontrolę nad słowami, a mimika wyrażać zaczynała niezadowolenie iście namacalne. Z troską wypełniającą serce Lattimore złapała dłonią za dłoń przyjaciela, nadzieję mając, że ten drobny gest pomoże mu uporać się z emocjami, które kłębić zaczynały się w ciele i doprowadzały do punktu, gdzie nierealnym zdawało się poskromienie ich. Złościć się nie zamierzała na mężczyznę, wiedząc, że to nie on sam, a okoliczności sprawiały nerwy, którymi się kierował. – Nie masz za co. – W wyobraźni starała się postawić na jego miejscu, gdzie osoba jej bliska zaczyna zachowywać się w sposób podejrzany, nietypowy, budzący obawę i szybsze bicie serca. Okazji nie miała samej tego odczuć, aczkolwiek dostrzegała, że musiało to być druzgocące, a niemożliwość niesienia pomocy stawała się kamieniem ciągnącym duszę pełną nadziei ku dnu spowitemu obawą i scenariuszami czarnymi. – Musi coś głęboko w nim siedzieć, skoro aż tak się zacina i boi chociażby słówko pisnąć. – Specjalistą nie była, choć swoje zdążyła na przestrzeni lat przejść. Okazję miała niejeden raz ukrywać prawdziwe emocje i intencje gdzieś głęboko, nie chcąc dzielić się tym z całym światem. Lecz nie z obawy o samą siebie, o nie. Z obawy o tę drugą, bliską sercu osobę, która skażona jej demonami mogłaby sama czuć się wyłącznie gorzej. A nie była to rzecz, której pragnęło się ofiarować osobie bliskiej sercu, która potrafiła często przegonić złe myśli kłębiące się w głowie i szepczące demoniczne wizje.

Jeremy Watmore
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! BOGATE CV That's a start SINGIEL JESTEM PUCHONEM PRACOHOLIK #SCREAM DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM
mów mi/kontakt
nagano
a
Awatar użytkownika
Wiele długich miesięcy poświęcania się głównie pracy w końcu przyniosło mu wyczekiwany awans, ale chyba nie potrafi się z tego w pełni cieszyć. Teraz głównie stara się naprawić relacje z Forestem po jego wyznaniu miłosnym i powoli gubi się już w tym, co sam czuje.
35
189

Post

Gdyby nie strach obezwładniający go na samą myśl o konfrontacji z prawdziwego zdarzenia, prawdopodobnie mieliby już z Forestem za sobą tą rozmowę. Chociaż teoretycznie podtrzymywał, że najwyraźniej nie mieli o czym mówić, skoro mężczyzna tak usilnie go unikał, prawda prezentowała się zupełnie inaczej. Wiedział, że musieli ze sobą pogadać, choćby to miała być ich ostatnia rozmowa. Bardzo się obawiał, że taki scenariusz przyjdzie mu przeżyć, a jeszcze bardziej przerażało go to, że prawdopodobnie sam był odpowiedzialny za podobny stan rzeczy. Umyślnie nie wspominał przy Marlow o jednym, maleńkim detalu, który prawdopodobnie mógł być powiązany z przyczyną jego cichych dni z przyjacielem, chociaż pewnie podzielenie się tym ułatwiłoby mu przetworzenie sobie tego wszystkiego. Może tak, a może nie, ciężko byłoby to przewidzieć, bo w tej kwestii Jeremy milczał jak grób. Coś mu podpowiadało, że może lepiej było zachować dla siebie informację o tym, że jakiś czas temu Forest zrobił przed nim swój coming out. Rzecz jasna tłumaczył sobie, że nie wspomina o tym ze względu na niego, ale w rzeczywistości sam po prostu miał problem, by o tym mówić na głos i to wszystko, oto cała tajemnica. To właśnie sprawiało, że Jeremy niemożliwie się zacinał. Nawet jeśli nie był to taki problem, o jaki pewnie podejrzewałoby się faceta jego pokroju. – Ta, pewnie tak – odmruknął, nagle odczuwając ogromne zmęczenie spowodowane tym wszystkim. Nie wiedział, czy już skończyli, ale wiedział na pewno, że każde wspomnienie o Foreście sprawiało, że ulatywała z niego energia. Nie wiedział, jak miał zatem przygotować się psychicznie na ewentualną rozmowę z mężczyzną. – Masz jakieś plany na wieczór? Chyba nie chcę siedzieć dzisiaj sam – uśmiechnął się blado, z nadzieją spoglądając w jej kierunku. Wiedział, że proponując to prawdopodobnie skazuje się na maraton Przyjaciół albo oglądanie starej komedii z Hugh Grantem w towarzystwie pudełek z lodami, ale to chyba tego właśnie potrzebował. Dlatego czekał, aż padnie z jej strony upragniona przez niego odpowiedź twierdząca, a gdy tak się stało, pokrył ich rachunek, zaraz opuszczając lokal w towarzystwie przyjaciółki.

zt x2

Marlow Lattimore
Space cow - odznaka specjalna za wymyślone mnóstwa nowych odznak! BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Jak to policeman przeszukuje mnie - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Underneath the mistletoe I don't want a lot for Christmas I won't even wish for snow TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ THE CHOSEN ONE BOGATE CV I AM MACHINE, I NEVER SLEEP MISTRZ KLAWIATURY Speedy Gonzales NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TYPING LIKE CRAZY Oh shit Sej łaaat? SINGIEL SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA PRAWO WIELBICIEL KAWY Gram na nerwach Lubię młodszych Skaczę z kwiatka na kwiatek STARY KAWALER PALACZ PRACOHOLIK ryzykant biegam Noszę szkła kontaktowe Preferuję kilkudniowy zarost NOTHING LASTS FOREVER FOODIE DANSE MACABRE NOTHING BREAKS LIKE A HEART IT WAS AN ACCIDENT! NOC W WIĘZIENIU GAME OVER I'M NOT AS THINK AS YOU DRUNK I AM I SAY A LITTLE PRAYER FOR YOU MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN GAME MASTER SMERF PRACUŚ i'm still alive
mów mi/kontakt
horkruks#5500
a
Awatar użytkownika
Starał się uciec przed problemami, jednak te skrupulatnie za nim podążają. Nie ma pomysłu na dalszą przyszłość, a w jego głowie wciąż jest dziewczyna najlepszego przyjaciela z którą wdał się w romans w Miami.
29
189

Post

#12 - ciąg dalszy z biblioteki

Kawiarnia znajdowała się nieopodal biblioteki, a dowiedział się o tym sprawdzając oczywiście w google, bo niestety jego orientacja w mieście wciąż stała na dość niskim poziomie. Trudno było się temu dziwić skoro jego nieobecność w tej części Florydy potrwała ładnych parę lat, a nawet mieszkając w Cape Coral dość rzadko zapuszczał się do Hope Valley. Kojarzył tak naprawdę jedynie parę miejsc, a drogę do domu zazwyczaj wyznaczała mu nawigacja.
- Serial mi się podał, jednak wykluczając ostatnie sezony, które najchętniej wyrzuciłbym z pamięci - odparł ze śmiechem opuszczając wypożyczalnie książek. Trudno było opisać jego zawiedzenie po obejrzeniu ostatecznego finału historii z Westeros. Miał wrażenie, że każde istotne wydarzenie było wymuszone jedynie po to, aby doprowadzić do zamierzonego końca. Może zakończenie książkowej sagi okaże się bardziej satysfakcjonujące. O ile autor w ogóle postanowi zakończyć pisanie ostatnich części. Z tego, co było mu wiadome wszystko wciąż stało w miejscu i nie zapowiadało się, aby kolejny tom miał ujrzeć światło dzienne. - A jaka jest Twoja opinia? - był ciekawy, czy ona również podzielała jego zawiedzenie, czy może jednak wręcz przeciwnie. Dotychczas słyszał raczej same narzekanie, a bardzo chętnie posłuchał by również tej drugiej, bardziej pozytywnie nastawionej strony.
Po krótkim spacerku znaleźli się tuż pod drzwiami kawiarni, a on - jak na dżentelmena przystało - otworzył przed nią drzwi, aby mogła wejść do środka. - Mam nadzieję, że pasuje Ci to miejsce - uśmiechnął się w jej kierunku zajmując miejsce przy stoliku. Opinie w internecie było dość dobre. Miał nadzieję, że faktycznie pozytywna ocena była uzasadnione.

Trinity Morrow
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! BOGATE CV DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Trying my best NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! WYNAJMUJĘ MIESZKANIE WYSPORTOWANY ZNAM 3 JĘZYKI SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA BEZROBOTNY PSIARZ NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI PRACOWITY PIJAM TEQUILĘ WIELBICIEL KAWY Mam własny samochód Mam ciężką nogę Czytam książki Ususzę nawet kaktusa DIGITAL LOVE SWIPE RIGHT HE WAS FIRST! BLAST FROM THE PAST MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN FOODIE I'M SORRY WRONG NUMBER DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM Pomocna dłoń sticks and stones
mów mi/kontakt
a
Awatar użytkownika
Nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej, zakochana w swoim przyjacielu, z którym, jest w ciąży. Od niedawna są parą właśnie dowiedziała się, ze Max ma białaczkę.
29
162

Post

Nic nie mówiła, kiedy szukał w telefonie kawiarni. Dzięki temu miała okazję dokładnie się mu przyjrzeć. Dałabym sobie uciąć palca, że już gdzieś go widziała. Miał znajome oczy, ale w tej chwili nie potrafiła przypomnieć sobie, gdzie mieli okazję się spotkać. Może jeszcze sobie przypomni. Nie chciała też, żeby uznał ją za wariatkę, która idzie wpatrzona w niego, jak w obrazek.
- Ja mam wrażenie, że oni pogubili się już w dwóch ostatnich sezonach. - Odpowiedziała szczerze na jego pytanie. Pogoda była idealna na krótki spacer. Znajdowali się w starej części miasta, którą Triny uwielbiała za stare kamienice. Mieszkała w tej części miasta od urodzenia i nigdy nie myślała, żeby przeprowadzić się w inne miejsce.
- Ja się zastanawiam, czy w ogóle chce przeczytać dalsze części, o ile w ogóle autor ma zamiar je skończyć. Nie lubię, kiedy autorzy robią takie akcje. Po co w ogóle zaczynać coś, czego nie mają zamiaru skończyć...- Skończyła swoją wypowiedź w momencie, kiedy oboje przekroczyli próg kawiarni. Nie było zbyt wielu klientów, więc spokojnie mogli zając dobre miejsce. Kelnerka przywitała ich serdecznie i podała im karty. -Jest fajnie. Nigdy tu nie byłam. - Co jest dziwne, bo mieszka tu od lat. Ale biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie 3 lata żyła w osamotnieniu, to nic dziwnego, że nie zna niektórych miejsc. Zamówili dla siebie napoje i coś na słodko.
- Wybacz, moją bezpośredniość, ale kogoś mi przypominasz. Myślisz, że mieliśmy już okazję gdzieś się spotkać? - Spojrzała w jego stronę, opierając łokcie o blat.
Może minęli się kiedyś na ulicy, a może chodzili razem do szkoły? Trinity już dawno nie spotkała nikogo znajomego z liceum.

Timothy Maverick
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! troje do pary - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Na fali - za udział w evencie Zachęcam znajomych do akcji TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? ONE BIG FAMILY I AM NOT CRAZY WOMEN POWER For all mankind MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! I killed Laura Palmer NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI SINGIEL JESTEM ZAKOCHANY/A PRACA W OŚWIACIE PANNA PSIARZ Czytam książki boję się pająków Kawa najlepiej smakuje w łóżku I LOVE YOU, BABY! BABY BOOM! FRIENDZONE DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY BEACH BITCH Like a virgin
mów mi/kontakt
Werson
a
Awatar użytkownika
Starał się uciec przed problemami, jednak te skrupulatnie za nim podążają. Nie ma pomysłu na dalszą przyszłość, a w jego głowie wciąż jest dziewczyna najlepszego przyjaciela z którą wdał się w romans w Miami.
29
189

Post

Uśmiechnął się słysząc, że podziela jego opinie. Nie dało się ukryć, że serial w ostatnich sezonach stracił na poziomie, a wszystkie wydarzenie zdawały dziać na siłę. Widać bez książkowego pierwowzoru ciężko było wymyślić coś równie dobrego samemu.
- Cóż, pozostaje mieć jedynie nadzieję - również nie przepadał za niedokończonymi dziełami, kiedy dalsze losy bohaterów z którymi przez kilka książek zdążyło się zżyć pozostawały nieznane. Uwał, że jest to odrobinę nieuczciwe względem czytelników i fanów danej serii. Zebrać pochwały i pieniądze za wydane książki i nagle od tak zostawić ich w wiecznym oczekiwaniu wciąż wmawiając, że premiera kiedyś nastąpi.
Zajął miejsce naprzeciwko niej, a jego wzrok powędrował wprost na kartę menu. Nie zamierzał zbytnio szaleć i zamawiać kawowych wariacji, jednak chciał zapoznać się z tym, co oferuje kawiarnia. - Zamówię cappuccino, a ty? - uśmiechnął się w jej kierunku i po chwili zmarszczył brwi słysząc jej pytanie. Faktycznie będąc w bibliotece miał wrażenia, że już wcześniej ją widział, jednak ciężko było mu skojarzyć twarz z konkretnym imieniem.
- Mam podobne wrażenie - odparł tym razem nieco dłużej zawieszając na niej wzrok. Czy aby na pewno w przeszłości jedynie się minęli? Naprawdę ciężko było to stwierdzić znając o niej jedynie ułamek informacji, który zdawały się zupełnie nie pomagać - Bywałaś może w Cape Coral? - zapytał mając nadzieję, że może odpowiedź na jego pytanie pomoże w rozwikłaniu tejże zagadki. - Mieszkałem tam aż do wyjazdu na studia, więc może kiedyś się minęliśmy, czy coś - wyjaśnił. Od jego wyjazdu trochę czasu już minęło. Czasem przyjeżdżał na rodzinne zjazdy, ale zwykle tylko na chwile. Zależało mu na rodzinnych relacjach, jednak nie dało się ukryć, że przez pracę i natłok obowiązków trochę je zaniedbał.

Trinity Morrow
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! BOGATE CV DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Trying my best NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! WYNAJMUJĘ MIESZKANIE WYSPORTOWANY ZNAM 3 JĘZYKI SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA BEZROBOTNY PSIARZ NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI PRACOWITY PIJAM TEQUILĘ WIELBICIEL KAWY Mam własny samochód Mam ciężką nogę Czytam książki Ususzę nawet kaktusa DIGITAL LOVE SWIPE RIGHT HE WAS FIRST! BLAST FROM THE PAST MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN FOODIE I'M SORRY WRONG NUMBER DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM Pomocna dłoń sticks and stones
mów mi/kontakt
a
Awatar użytkownika
Nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej, zakochana w swoim przyjacielu, z którym, jest w ciąży. Od niedawna są parą właśnie dowiedziała się, ze Max ma białaczkę.
29
162

Post

Nadzieje można mieć zawsze, ale niesmak pozostał. Szkoda, ze autor postanowiła zabawić się ze swoimi fanami w kotka i myszkę. Właśnie przez takie zachowania zastanawiała się, czy jeszcze sięgnie po książki tego autora. Przytaknęła tylko głowa, dający znać, ze całkowicie się z nim zgadza.
- Masz jeszcze jakiś innych ulubionych autorów? - Postanowiła zmienić temat na inne książki. Była ciekawa czy może uda im się znaleźć jeszcze jakieś ulubione książki. Jeśli nie, to może oboje znajdą nowych.
- Ja wezmę duża latte i kawałek sernika. - Jakoś tak w trakcie szukania książkę nieco zgłodniała. Nie jadła zbyt często słodyczy, ale ze to była dzisiaj jej pierwsza kawa, to czemu nie.
Przyglądała się swojemu towarzyszowi w ciszy. Wrażenie, ze już gdzieś go widziała, ciągle jej nie odpuszczało. Uśmiechnęła się, kiedy sam miał podobnie.
- Czasami. Moja rodzina tam mieszka i od czasu do czasu jeździłam do nich z rodzicami. - Rzadko kiedy bywała na wyspie. A szczególnie teraz. Choć mieli tam kilka fajnych miejsc, to zawsze starała się trzymać Hope Valley. - Ja również zaraz po liceum wyjechałam na studia. - Przy ich stoliku ponownie pojawiła się kelnera, ale tym razem przynosząc ich zamówienie. Podziękowali jej. Triny od razu zbadała się za ciastko. - Dawno temu wróciłeś do miasta? – Miała nadzieję, że nie była wścibska. Ona nigdy taka nie chciała być. Timothy wydawał jej się sympatyczny. Był da niej miły i starał się zmienić temat, kiedy zrobiła z siebie głupka, kiedy wpadła na półkę z książkami.

Timothy Maverick
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! troje do pary - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Na fali - za udział w evencie Zachęcam znajomych do akcji TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? ONE BIG FAMILY I AM NOT CRAZY WOMEN POWER For all mankind MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! I killed Laura Palmer NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI SINGIEL JESTEM ZAKOCHANY/A PRACA W OŚWIACIE PANNA PSIARZ Czytam książki boję się pająków Kawa najlepiej smakuje w łóżku I LOVE YOU, BABY! BABY BOOM! FRIENDZONE DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY BEACH BITCH Like a virgin
mów mi/kontakt
Werson
a
Awatar użytkownika
Starał się uciec przed problemami, jednak te skrupulatnie za nim podążają. Nie ma pomysłu na dalszą przyszłość, a w jego głowie wciąż jest dziewczyna najlepszego przyjaciela z którą wdał się w romans w Miami.
29
189

Post

Zmarszczył brwi w zastanowieniu kogo mógłby jeszcze jej polecić. Na myśl przychodziło mu kilka pisarzy. - Lubię Kinga, Nesbø, McCammona. Sporo tego jest, jednak tak z miejsca ciężko sobie wszystko przypomnieć - Nigdy nie miał ulubionego autora książek. W twórczości każdego doceniał co innego. Jeden lepszy był w kreowaniu postaci, a inny w tworzeniu napięcia i atmosfery grozy. - A ty kogo lubisz? - może ich gust było nieco zróżnicowany, jednak zawsze może wymienić kogoś, kogo nie znał, a chętnie zapoznałby się z jego dziełami. Od zawsze lubił słuchać poleceń innych. Może do typowych romansideł się nie przekona, ale kto wie.
Podziękował uprzejmie kelnerce za przyniesienie zamówienia i upił łyk z filiżanki. Sam nie miał zbytniej ochoty na ciasto. Był raczej fanem bardziej słonych przekąsek, które niestety niezbyt bardzo pasowały do kawy. - Mogłabyś podać nazwisko? Może akurat kojarzę kogoś z Twojej rodziny - cóż, nie miał bladego pojęcia, że to właśnie on jest jej rodziną, a ona kuzynką, której za czasów dzieciństwa dokuczał wraz z bratem. Po takim czasie trudno było w niej rozpoznać tamtą małą dziewczynkę z uroczymi warkoczykami, a niestety samo imię nie wiele mu mówiło. - Nie. Właściwie minął zaledwie jakiś miesiąc - odparł wzruszając ramionami. Nie uważał pytania za coś wścibskiego. Zresztą jeśli by nie chciał, to by nie odpowiedział. - Wcześniej przyjeżdżałem sporadycznie do Cape Coral, bo praca w Miami trochę mnie pochłonęła - niestety bywał pracoholikiem, jednak nie bez powodu. Zależało mu na karierze, która wydawała się w tamtym okresie jedyną pozytywną rzeczą w jego życiu. Niestety teraz nawet to stracił i miał wrażenie, że wszystko straciło nagle sens. Dla niektórych praca była jedynie żmudnym obowiązkiem i źródłem zarobku, a dla niego wytchnieniem, którego niefortunnie w tej chwili już też nie posiadał. - A ty? - uniósł brwi mając nadzieję posłuchać teraz trochę o niej.

Trinity Morrow
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! BOGATE CV DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Trying my best NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! WYNAJMUJĘ MIESZKANIE WYSPORTOWANY ZNAM 3 JĘZYKI SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA BEZROBOTNY PSIARZ NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI PRACOWITY PIJAM TEQUILĘ WIELBICIEL KAWY Mam własny samochód Mam ciężką nogę Czytam książki Ususzę nawet kaktusa DIGITAL LOVE SWIPE RIGHT HE WAS FIRST! BLAST FROM THE PAST MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN FOODIE I'M SORRY WRONG NUMBER DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM Pomocna dłoń sticks and stones
mów mi/kontakt
a
Awatar użytkownika
Nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej, zakochana w swoim przyjacielu, z którym, jest w ciąży. Od niedawna są parą właśnie dowiedziała się, ze Max ma białaczkę.
29
162

Post

Kiwała głową uważnie słuchając Tima, mieli trochę odmienne gusta, ale to nie pierwszy raz, kiedy spotkała na swej drodze kogoś, kto lubił innych autorów od niej. Nie zdziwiłaby się, gdyby sam pomyślał to samo.
- Ja lubię trochę innych autorów od Ciebie. - Odezwała się rumieniąc lekko - Lubię Coelho, Bronte, Musso. Z fantastyki to Rowling, Tolkiena, a dzieciom w szkole polecam też Rick'a Riordan'a. - Ale mimo wszystko stara się nie zamykać na inne rodzaje książek. - Wolisz najpierw przeczytać książkę na podstawie, której powstaje film i na odwrót, najpierw film potem książka? - Spytała z ciekawości. Zawsze była ciekawa, czy miał takie samo podejście, jak ona. Zawsze wolała wiedzieć na co ma się szykować idąc do kina lub włączając sobie film na Netflix.
- Możliwe, że znasz jednego z moich kuzynów. Maverick. Kiedyś mieliśmy ze sobą dużo lepszy kontakt, ale cała nasza trójka rozjechała się po świecie i kontakt się urwał. - Sięgnęła po filiżankę i upiła nieco mocno spienionego mleka. Nie zawsze piła tylko kawy mleczne. Rano lubiła wypić dużą czarną kawę. Niestety dzisiaj jej ekspres do kawy odmówił posłuszeństwa. Koniecznie musiała wybrać się z nim do serwisu. Miała nadzieję, że uda jej się do jeszcze uratować.
- O! Miami. Dużo moich znajomych tam wyjeżdża, jak Ci się tam mieszkało? -Była ciekawa czemu ludzie ciągle tam wyjeżdżali. Nie wiedziała, co jest takiego w tym mieście, że nawet jej najlepszy przyjaciel spakował wszystkie swoje manatki i postanowił tam zamieszkać. Nie chciała jednak myśleć o Marcusie. To już przeszłość, a ona jest dobra w zapominaniu o niej.
- Ja zaraz po studiach wyjechałam do Detroit na studia ekonomiczne, ale skończyłam na pedagogice- Uśmiechnęła się wspominając minę ojca, kiedy mu o tym mówiła. - Wróciłam trzy lata temu i chyba zostanę tu na stałe. Mnie jakoś duże miasta nie kręcą- Odezwała się szczerze.

Timothy Maverick
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! troje do pary - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Na fali - za udział w evencie Zachęcam znajomych do akcji TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? ONE BIG FAMILY I AM NOT CRAZY WOMEN POWER For all mankind MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! I killed Laura Palmer NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI SINGIEL JESTEM ZAKOCHANY/A PRACA W OŚWIACIE PANNA PSIARZ Czytam książki boję się pająków Kawa najlepiej smakuje w łóżku I LOVE YOU, BABY! BABY BOOM! FRIENDZONE DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY BEACH BITCH Like a virgin
mów mi/kontakt
Werson
a
Awatar użytkownika
Starał się uciec przed problemami, jednak te skrupulatnie za nim podążają. Nie ma pomysłu na dalszą przyszłość, a w jego głowie wciąż jest dziewczyna najlepszego przyjaciela z którą wdał się w romans w Miami.
29
189

Post

Odmienne gusta nie były wcale czymś złym. O czym można by dyskutować, gdyby każdy lubił to samo. Czasem warto było podzielić się własną opinią, która mogłaby okazać się wartościowa dla drugiej osoby. Dajmy na przykład sytuacje w bibliotece. Sam zapewne niechętnie sięgnąłby po fantastykę, choć lubił książki z tego gatunku. Po prostu zazwyczaj zapuszczał się w znajome dla siebie regały poszukując twórczości ulubionych autorów.
- Riordan napisał serię o Percy Jacksonie, tak? - zapytał, bo chyba kiedyś przeglądał jego twórczość przy okazji telewizyjnego seansu owego filmu. Lubił wiedzieć, co ogląda. W sumie był nawet ciekaw, czy może pisze coś również dla nieco dojrzalszych odbiorców. - Szczerze mówiąc to zależy. Zwykle nie patrzę na to, czy dana książka ma ekranizacje, a już na pewno nie zabieram się od razu do jej oglądania. Czasem niestety psuje to odbiór książki. Wiesz masz już w głowie wykreowanych bohaterów, a na ekranie widzisz nagle zupełnie innych. Tak samo z filmami. Nawet po seansie gry o tron jakoś nie byłem skory do przeczytania książek - odparł zgodnie z prawdą, choć skory był bardziej do odpowiedzi najpierw książka później film. - Zresztą zwykle po obejrzeniu ekranizacji miałem zawód, że pominęli wiele istotnych kwestii - o zgrozo. Czasem miał wrażenie, że osoby odpowiedzialne za te produkcje przeczytały jedynie urywki zupełnie nie skupiając się na tym, co ważne, ale za to dołożyli multum totalnie niepotrzebnych rzeczy od siebie. No i wcześniej wspomniani dobrani aktorzy do danej roli. Często kłócili się z jego wizją, ale to już była kwestia sporna. Każdy miał bowiem w głowie inną wizję przedstawionego bohatera.
Zmarszczył brwi słysząc nazwisko i to do tego swoje! Czy mógł to być przypadek? W końcu nie tylko jego rodzina nosiła owe nazwisko. Coraz to bardziej, jednak zaczął w niej dostrzegać małą kuzynkę z lat dzieciństwa, a może jedynie podświadomość płatała mu figle. - Ja mam na nazwisko Maverick - odparł odrobinę zaskoczony chcąc podzielić się z nią tą informacją i zweryfikować fakt czy aby na pewno nie są rodziną. - Szczerze mówiąc to uwielbiam to miasto i cholernie tęsknie za tamtym życiem - westchnął nostalgicznie. Chętnie powróciłby do dawnego życia w którym praktycznie wszystko zdawało się układać w przeciwieństwie do chwili obecnej. - Czyli odkryłaś swoje powołanie na studiach? - uniósł brwi, bo pedagogika i ekonomia raczej nie należały do pokrewnych kierunków.

Trinity Morrow
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! BOGATE CV DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Trying my best NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! WYNAJMUJĘ MIESZKANIE WYSPORTOWANY ZNAM 3 JĘZYKI SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA BEZROBOTNY PSIARZ NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI PRACOWITY PIJAM TEQUILĘ WIELBICIEL KAWY Mam własny samochód Mam ciężką nogę Czytam książki Ususzę nawet kaktusa DIGITAL LOVE SWIPE RIGHT HE WAS FIRST! BLAST FROM THE PAST MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN FOODIE I'M SORRY WRONG NUMBER DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM Pomocna dłoń sticks and stones
mów mi/kontakt
a
Awatar użytkownika
Nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej, zakochana w swoim przyjacielu, z którym, jest w ciąży. Od niedawna są parą właśnie dowiedziała się, ze Max ma białaczkę.
29
162

Post

Całkowicie się z nim zgadzała. Uwielbiała wyobrażać sobie niektóre sceny opisane w książce i samych bohaterów. Uwielbiała książki, które potrafiły ją rozbawić i doprowadzić do płaczu. Potem przez wiele dni przeżywała to wszystko. Uwielbiała widzieć tę samą reakcję u swoich dzieci, kiedy biegły do niej, żeby się pochwalić dopiero co przeczytaną książką.
- Tak, moi uczniowie bardzo ją lubią. Szczególnie chłopcy, którzy w końcu mogą poczytać o zabijaniu potworów. - Zaśmiała się. Uwielbiała swoich uczniów. Każdy był inny i inaczej reagowali na niektóre historie. - Chyba jeszcze nigdy nie obejrzałam filmu, który zawierałby wszystkie najważniejsze wątki z książki. - Albo taki film już powstał, ale Triny nic o nim nie wie. - Masz jakiś swoich ulubionych bohaterów? Ja z Władcy pierścienia bardzo lubię Sam'a. Wiem, że wielu ludzi irytował, ale bardzo lubię go za to, że nie opuścił Frodo. - Zerknęła w jego stronę uśmiechając się delikatnie. Czuła się coraz lepiej w jego towarzystwie. Zwłaszcza, że rzeczywiście oboje mogą porozmawiać na tematy, które ich interesowały.
Zaskoczona wyprostowała się na krześle. To niemożliwe, że są rodziną. Przecież poznałaby swoich kuzynów. Z Thankiem rozmawiała nawet jakiś czas temu. Martwiła się, jak sobie radzi po postrzale i czy rehabilitacja mu pomagała.
- Czy Twoim bratem jest taki wielki facet, wiecznie zarośnięty i ma długie włosy?- Zmarszczyła brwi przyglądając mu się podejrzliwie. Już w bibliotece miała wrażenie, że już gdzieś go widziała. To była śmieszna sytuacja. Nigdy nie sądziła, że po latach spotka swojego kuzyna, który wraz z bratem uwielbiali jej dokuczać.
- Jakoś na drugim roku zrozumiałam, że ekonomia nie jest dla mnie. - Wzruszyła ramionami. - Mój ojciec nie był zadowolony. Wysłał ukochaną córkę na ekonomie, a ta mu się postawiła i bez jego zgody zmieniła kierunek. Wkurzył się, ale na szczęście, kiedy mu o tym mówiłam był gdzieś za granicą. - Do tej pory pamięta jego krzyk, kiedy go o tym informowała. Jej tata nie lubił, kiedy ktoś mu się sprzeciwia.

Timothy Maverick
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! troje do pary - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Na fali - za udział w evencie Zachęcam znajomych do akcji TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? ONE BIG FAMILY I AM NOT CRAZY WOMEN POWER For all mankind MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! I killed Laura Palmer NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI SINGIEL JESTEM ZAKOCHANY/A PRACA W OŚWIACIE PANNA PSIARZ Czytam książki boję się pająków Kawa najlepiej smakuje w łóżku I LOVE YOU, BABY! BABY BOOM! FRIENDZONE DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY BEACH BITCH Like a virgin
mów mi/kontakt
Werson
a
Awatar użytkownika
Starał się uciec przed problemami, jednak te skrupulatnie za nim podążają. Nie ma pomysłu na dalszą przyszłość, a w jego głowie wciąż jest dziewczyna najlepszego przyjaciela z którą wdał się w romans w Miami.
29
189

Post

Problem leżał w tym, że ciężko było przenieść niektóre rzeczy na kinowe ekrany. Opisane emocje, wewnętrzną walkę bohaterów, czy też iście fantazyjny świat. Patrząc na stworzony przez twórców obraz trudno było poczuć to samo, co przeczytaniu tego samego fragmentu z książki. Aktorzy czasem wydawali się źle dobrani, scenariusz niekompletny, a ważne wydarzenie sprowadzone do krótkiego urywkowego fragmentu. Zdawało się również, że ograniczeniem mógł być również budżet. Wykreowanie cudownego świata na papierze nie było tak kosztowne, co na ekranie, a efekt końcowy wyraźnie o tym przypominał. Do tego zwykle autorzy książek mają pełną indywidualność, a stety, czy niestety ekipa filmowa nie, więc czasem wychodził z tego zlepek pomysłów, które nie do końca miały sens. - Przynajmniej znalazłaś sposób do zachęcenia ich do czytania - to było naprawdę dobre. Pokazywała dzieciakom, że nie jest to wcale nudne zajęcie. Niestety lektury szkolne potrafiły do tego zniechęcić, a nie każdy nauczyciel potrafił to zmienić. - Zależy, czy chodzi Ci o film, czy książkę, ale szczególnie lubię Myrona Bolitara z książki, którą Ci poleciłem - Przeczytał każdy tom z cyklu z jego udziałem. Postać ta wydawała się wykreowana wręcz idealnie, alby czytelnik poczuł do niego sympatię.
Uśmiechnął się słysząc z jej ust opis człowieka, który faktycznie idealnie pasował do jego brata. Mogłaby jeszcze dodać, że odrobinę irytujący i często nie trzymający języka za zębami i wyszłoby wręcz perfekcyjnie, ale rozumiał, że starała się skupić na wyglądzie zewnętrznym, aby przypadkiem nie obgadać go przy postronnej osobie. - Tak. Thank to mój cudowny starszy brat - nie mógł pohamować śmiechu, który wyrwał się z jego ust. Widać, że musieli utrzymywać kontakt. Nic dziwnego skoro straszy Maverick pomieszkiwał w tym samym mieście.
Sytuacja była dość dziwna, żeby nie rzec, że nieprawdopodobna. Nie każdego dnia wpada się na swoją kuzynkę w bibliotece i traktuje ją jako zupełnie nieznajomą osobę. Dobrze, że przynajmniej w końcu prawda wyszła na jaw - Cóż, chyba jesteśmy rodziną - przynajmniej wiedział, że ktoś spokrewniony z nim również podziela jego pasję do czytania. Nie miał pojęcia o historii z jej ojcem. Może matka mu kiedyś o tym wspominała, ale często wpuszczał rodzinne plotki jednym uchem, a wypuszczał drugim. - A teraz jak do tego podchodzi? - może po czasie zrozumiał, że szczęście jego córki jest ważniejsze od rodzicielskich ambicji.

Trinity Morrow
SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! BOGATE CV DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Trying my best NOCNA ZMIANA MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! WYNAJMUJĘ MIESZKANIE WYSPORTOWANY ZNAM 3 JĘZYKI SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA BEZROBOTNY PSIARZ NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI PRACOWITY PIJAM TEQUILĘ WIELBICIEL KAWY Mam własny samochód Mam ciężką nogę Czytam książki Ususzę nawet kaktusa DIGITAL LOVE SWIPE RIGHT HE WAS FIRST! BLAST FROM THE PAST MAMMA MIA, HERE I GO AGAIN FOODIE I'M SORRY WRONG NUMBER DO WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, KTÓRYCH KOCHAŁAM Pomocna dłoń sticks and stones
mów mi/kontakt
a
Awatar użytkownika
Nauczycielka angielskiego w szkole podstawowej, zakochana w swoim przyjacielu, z którym, jest w ciąży. Od niedawna są parą właśnie dowiedziała się, ze Max ma białaczkę.
29
162

Post

Starała się znaleźć wiele różnych sposobów na to, żeby zachęcić swoich uczniów. Organizowała różne konkursy, przyznawała za to dodatkowe punkty. Wiedziała, jak wiele było różnych innych rzeczy, które potrafiły rozpraszać ich uwagę, a fakt, że rodzice kupowali im różnego rodzaju sprzęty, jej w tym nie pomagał. Ale nie poddawała się. Walczyła dzielnie i wiedziała, że kiedyś ktoś jej za to podziękuję. Bo nic tak nie kształtuje ludzkiej wyobraźni, jak książki.
- Staram się, ale nie powiem, nie jest to łatwa walka. - Zaśmiała się mieszając łyżeczką w kawie. - O książkę mi chodziło. Ja chyba nie mam ulubionych filmowych bohaterów... Kiedyś oczywiście lubiłam całą trójkę z serii Harrego Pottera. Teraz będąc już trochę starsza z tego wyrosłam. - Pokręciła rozbawiona głową. Kiedyś były czasy, gdy śledziła losy swoich ulubionych bohaterów, teraz bardziej wolała, poważniejsze książki. Lubiła czytać losy bohaterów zbliżonych do jej wieku.
Triny nie lubiła opowiadać o ludziach, którzy nie byli obecni na miejscu. Tak, Thank miał problem z trzymaniem języka za zębami, ale szczerze po tylu latach, to ona już się do tego przyzwyczaiła. Była w szoku, kiedy potwierdził jej domysły. Nawet nie starała się ukryć zaskoczenia.
- Wiesz, trochę jestem w szoku. - Zaśmiała się nerwowo. Opadła na oparcie krzesła i spojrzała na swojego kuzyna. - Zmieniłeś się. W ogóle Cię nie poznałam. - Przyznała szczerze. To było dziwne, że dwójka ludzi, którzy spędzili ze sobą większość dzieciństwa, teraz nie poznała się na ulicy.
- Szczerze? Jest zły, bo twierdzi, ze z pensji nauczyciela się nie utrzymam. Wciąż gada, że popełniłam błąd - Wzruszyła ramionami. Ona oczywiście się z tym nie zgadzała. Świetnie sobie radziła z pensji nauczyciela. Nawet udało jej się trochę zaoszczędzić. W sumie w najbliższych tygodniach te wszystkie oszczędności jej się przydadzą.

Timothy Maverick
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! troje do pary - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" Na fali - za udział w evencie Zachęcam znajomych do akcji TEMAT MIESIĄCA - SIERPIEŃ DON’T STOP ME NOW BAŚNIOPISARZ Speedy Gonzales WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? ONE BIG FAMILY I AM NOT CRAZY WOMEN POWER For all mankind MŁODY SCENARZYSTA TEXT ME! I killed Laura Palmer NIE MAM SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI SINGIEL JESTEM ZAKOCHANY/A PRACA W OŚWIACIE PANNA PSIARZ Czytam książki boję się pająków Kawa najlepiej smakuje w łóżku I LOVE YOU, BABY! BABY BOOM! FRIENDZONE DZIŚ SĄ TWOJE URODZINY BEACH BITCH Like a virgin
mów mi/kontakt
Werson
ODPOWIEDZ