Karty postaciRelacjeMessengerKalendarzeInstagram
a
Awatar użytkownika
Ambitna Pani architekt, która w całości oddana jest pracy. Dopiero co wróciła w rodzinne strony, aby zakończyć swoje małżeństwo.
31
160

Post

Głównie dlatego Leila ciągle nie mogła uwierzyć w to, że naprawdę była w ciąży. Wiedziała, że wiele jej koleżanek starało się latami. Dodatkowo była świadoma, że wpadka wcale nie była taką łatwą sprawą. W końcu nie chodziło tylko o sam seks bez zabezpieczenia, ale także o odpowiedni moment. Na całe szczęście powoli zaczynała godzić się z konsekwencjami, które wywołała tamta pamiętna noc na kanapie Danielle.
— Dziękuję — odparła i delikatnie uniosła kąciki ust ku górze. Leila zawsze lubiła, kiedy James ją komplementował. Pod tym względem była typową kobietą, takie małe gesty wiele dla niej znaczyły. Kiedy wychodziła z domu, początkowo planowała wystąpić w dresie, ale ostatecznie stwierdziła, że to kiepski strój na potencjalne pojednanie z niedoszłym byłym mężem.
Gdy usłyszała jego słowa, ciężko westchnęła. Nie do końca wiedziała, jak powinna poinformować go o swoich ostatnich przemyśleniach. — Sporo się ostatnio działo i musiałam oswoić się z nową rzeczywistością… Zdecydowałam, że chcę zatrzymać dziecko — odparły i nieco niepewnie spojrzała w jego błękitne oczy. Wiedziała, że nie była najlepszym kandydatem na przyszłego rodzica, ale wiedziała, że to mogła być jej jedyna szansa na to, żeby zostać mamą.
Kiedy James odpalił laptopa, Leila uważnie prześledziła kilkusekundowe nagranie, na którym przyjaciel Jamesa wręcz wciągał go do domu. Fitzgerald delikatnie zmarszczyła brwi. — Cała ta sytuacja to jeden wielki i nieśmieszny żart — przyznała wyraźnie zszokowana tym, co właśnie zobaczyła. Totalnie nie rozumiała, dlaczego ktoś posunął się do tak okropnego kłamstwa. — Reasumując, nie zdradziłeś mnie. Przespaliśmy się, teraz jestem w ciąży. Do tego dochodzi jeszcze nasza separacja i rozwód. Tak swoją drogą, przyszłam tutaj, żeby powiedzieć Ci, że powinniśmy się wstrzymać z rozwodem — odparła i poprawiła niesforne pasmo swoich długich włosów. Uważała, że wspólnie powinni przepracować swoje problemy, w końcu zdecydowanie nie byli sobie obojętni.

James Fitzgerald
LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
-
a
Awatar użytkownika
Właściciel Fitzgerald Estates, broker i pośrednik w handlu nieruchomościami, z wykształcenia architekt. W powoli rozpadającym się związku małżeńskim z Leilą.
35
190

Post

Cóż, najwidoczniej dwójka gołąbeczków była zwyczajnie cholernie płodna i tyle. Nie, żeby James narzekał. Nie wykluczał w przyszłości chęci posiadania dzieci. Zupełnie szczerze, uważał, że całkiem nieźle nadałby się na ojca i że właściwie byłaby to całkiem fajna sprawa, jednak zawsze plany zawodowe wchodziły mu odrobinę w drogę – zawsze to właśnie praca była na pierwszym miejscu. To również doprowadziło do ruiny jego związek z Leilą.
– Nie ma za co, to szczera prawda – rozłożył ręce, bo dla niego Leila zawsze wyglądała idealnie. Mogła przyjść tutaj w worku po ziemniakach, a prawdopodobnie i tak prezentowałaby się pięknie. Odetchnął głęboko i pokiwał głową. Rozumiał, że musiała się ze wszystkim oswoić. Kiedy więc oświadczyła, że zatrzyma dziecko, na twarzy Jamesa pojawił się uroczy, wręcz chłopięcy uśmiech.
– Świetnie. Oczywiście, jak mówiłem, możesz na mnie liczyć pod każdym względem – zapewnił ją od razu, patrząc w ciemne oczy brunetki z wyraźnym zadowoleniem. To nie tak, że upatrywał w tym dziecku leku na całe zło i nadziei dla ich związku. Wiedział, że wszystko wymagało pracy, jednak naprawdę uważał, że to wszystko mogło im przynieść sporo nowych doświadczeń i istotnie, naprawić ich relację.
– Zgadzam się, to wszystko jest dziwne. Najwidoczniej ktoś chciał mi zaszkodzić, albo ta kobieta ma jakąś obsesję czy coś w tym rodzaju. Najważniejsze, że potem jej już nie widziałem, ale to popierdolone kompletnie – odetchnął mimowolnie, słysząc kolejne słowa. Szczerze mówiąc trochę na to liczył i cieszył się, że również ona zapatruje się na to wszystko w podobny sposób.
– Czy w takim razie chciałabyś zacząć trochę od nowa? Nie mówię, że musisz tutaj od razu się wprowadzać, ale nie ukrywam, że chciałbym dać szansę nam. Postarać się o nasz związek, nawet jeśli zaczęlibyśmy od niewinnych randek – uśmiechnął się, nieśmiało to proponując, ponieważ nie wiedział, jak Leila zareaguje na jego propozycję.


Leila Fitzgerald
1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
autor
a
Awatar użytkownika
Ambitna Pani architekt, która w całości oddana jest pracy. Dopiero co wróciła w rodzinne strony, aby zakończyć swoje małżeństwo.
31
160

Post

Leila wciąż nie była pewna, jak powinna odnaleźć się w całej tej zakręconej sytuacji. Zdecydowała, że zatrzyma dziecko, choć na ten moment absolutnie nie widziała siebie w roli matki. Uważała, że to Danielle miała ku temu zdecydowanie lepsze predyspozycje. Leilą była… Leilą. Może i pod względem zawodowym była ustawiona, ale prywatnie średnio ogarniała życie. Ledwo potrafiła utrzymać przy życiu psa czy kwiatka. Ciągle miała też z tyłu głowy to, że nie wyjechała z Hope Valley bez powodu. Ich małżeństwo dalekie było od ideału i od długiego czasu borykało się z wieloma problemami. Leila wiedziała, że jej ciąża nie była rozwiązaniem. Jeśli James myślał o niej poważnie, to musiał liczyć się z tym, że pewne rzeczy wymagały przepracowania.
— Sama nie wiem, James… Dalej uważam, że rozwód byłby prostszym rozwiązaniem. Nie wiem, czy byłby lepszy, ale na pewno byłoby nam łatwiej. Miałam cały plan na nowe życie, a teraz nic z niego nie zostało — przyznała z ciężkim westchnieniem. Ta cała sytuacja naprawdę nie była dla niej łatwa. Kotłowało się w niej wiele skrajnych emocji, które ciężko było jej pojąć. — Z drugiej strony, nie mogę żyć wyparciem. Wciąż coś między nami jest i nie chcę kiedyś żałować, że nie dałam Ci szansy — dodała po chwili i niepewnie spojrzała w jego oczy. Nie chciała go urazić, po prostu nie była pewna, czy po tym wszystkim zdoła mu jeszcze zaufać. — Nie chcę, żebyś znowu stawiał firmę na pierwszym miejscu. Jesteś pewien, że będziesz w stanie pogodzić pracę z naszym małżeństwem? Za jakiś czas dojdzie do tego jeszcze dziecko, które będzie wymagało od nas nieprzerwanej uwagi — Leila brzmiała jak fatalistka, ale chciała mieć pewność, że James przemyślał każdy aspekt ich związku. Spojrzała na niego znacząco, oczekując konrketnych odpowiedzi.

James Fitzgerald
LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
-
a
Awatar użytkownika
Właściciel Fitzgerald Estates, broker i pośrednik w handlu nieruchomościami, z wykształcenia architekt. W powoli rozpadającym się związku małżeńskim z Leilą.
35
190

Post

Sytuacja była faktycznie trochę dziwna i nietypowa, bo z jednej strony właściwie ze sobą nie byli – teoretycznie to mieli się zaraz rozwieść i w gruncie rzeczy zakończyć swoją wspólną przygodę jako małżeństwo. Z drugiej strony ta mała komplikacja w postaci dziecka była w gruncie rzeczy ich szansą. Doskonale wiedział, że będzie im ciężko, bo właściwie żadne z nich nie miało zielonego pojęcia, w jaki sposób zająć się dzieckiem i jak im pójdzie wychowywanie malucha, ale z drugiej strony James był świadom, że z takimi problemami borykały się miliony par na całym świecie. Nikt nie był dobry w rodzicielstwo od razu – wymagało to czasu i umiejętności uczenia się na błędach, jednak chyba obie te rzeczy państwo Fitzgerald posiadali nie?
– Pewnie masz rację. Byłby prostszym rozwiązaniem – odparł, patrząc jej w oczy – Ale nigdy nie lubiłaś drogi na skróty, Leila. Ja też nie. Jeśli mamy szansę uratować nasz związek, dlaczego z niej nie skorzystać? – uniósł jedną brew, patrząc na nią zupełnie poważnie – Zdaję sobie sprawę z tego, że miałaś plan, ale plany można zmienić. Życie często przybiera niespodziewany obrót. Wszystkiego nie dasz rady zaplanować – rozłożył dłonie z delikatnym rozbawieniem lustrując kobietę wzrokiem. – Słuszna decyzja – dodał jeszcze, patrząc jej w oczy. Zgadzał się z nią, też nie chciał żałować, że nie dali sobie ostatniej szansy. Słysząc jej słowa, pokiwał głową.
– Zdaję sobie z tego sprawę. Ty i dziecko będziecie dla mnie najważniejsi, Leila – powiedział spokojnie, patrząc na nią uważnie. – Wiem, że nasze życie się zmieni, jesteś gotowa na nieprzespane noce i na urlop macierzyński? – wolał się upewnić. Wiedział, jak bardzo ważna jest dla niej praca i chociaż on nie zamierzał jej stawiać na pierwszym miejscu, chciał się upewnić, że Leila również nie będzie tego robiła. – Może… Może powinniśmy spróbować terapii dla par? – zaproponował luźno, bo właściwie wydawało mu się to całkiem niezłym pomysłem.

Leila Fitzgerald
1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
autor
a
Awatar użytkownika
Ambitna Pani architekt, która w całości oddana jest pracy. Dopiero co wróciła w rodzinne strony, aby zakończyć swoje małżeństwo.
31
160

Post

To prawda, Leila nie lubiła półśrodków i nigdy nie chodziła na skróty. Tym razem jednak droga na skróty wydawała jej się całkiem rozsądna. Bała się, że jeśli znów otworzy swoje serce, to ponownie zostanie zraniona. Ostatnie miesiące nie były dla niej łatwe, ale w Nowym Jorku czuła się względnie szczęśliwa. Nowe otoczenie dobrze jej zrobiło, w tamtej chwili naprawdę tego potrzebowała. Słysząc jego słowa, skinęła głową. — Dziękuję za tą cenną życiową lekcję — odparła nieco kąśliwie, a przez jej twarz przesunął nieco ironiczny uśmieszek. Leila nie byłaby sobą, gdyby nie pozwoliła sobie na chociaż jedną kąśliwą uwagę.
Leila nieco niepewnie spojrzała w jego niebieskie oczy i uśmiechnęła się delikatnie. Jego zapewnienia trochę ją uspokoiły, choć ciągle miała pewne wątpliwości. — Nie wiem, czy kiedykolwiek można być na to gotowym. A jeśli chodzi o pracę, to na razie nie zamierzam z niej rezygnować. Nie planuję też długiego urlopu macierzyńskiego, mam ten komfort, że mogę pracować z domu w mniejszym wymiarze godzin — odparła ze spokojem. Takie posunięcie wydawało jej się całkiem rozsądne. Leila kompletnie nie widziała się w roli pełnoetatowej kury domowej. Mimo to, nie zamierzała całkowicie rezygnować z urlopu macierzyńskiego. Takie rozwiązanie byłoby głupie i z pewnością szybko by tego pożałowała. Pewnych rzeczy nie była w stanie przeskoczyć, a biologia była zdecydowanie jedną z nich.
— Mówisz poważnie? — spytała nieco zaskoczona jego propozycją. — Czemu nie? Może to faktycznie dobry pomysł… Swoją drogą chcesz, żebym się wprowadziła? Nie mogę dłużej siedzieć Danielle na głowie — spytała i delikatnie ujęła jego dłoń. Wiedziała, że Dani nie miała nic przeciwko, ale Leila nie chciała sprawiać jej kłopotu.

James Fitzgerald
LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
-
a
Awatar użytkownika
Właściciel Fitzgerald Estates, broker i pośrednik w handlu nieruchomościami, z wykształcenia architekt. W powoli rozpadającym się związku małżeńskim z Leilą.
35
190

Post

On również za nimi nie przepadał. Nienawidził chodzić na skróty. Sądził, że zawsze się wychodziło na tym w gruncie rzeczy gorzej i również tym razem nie sądził, by była to najlepsza droga. Zależało mu na Leili. Zależało mu na tym, by faktycznie między nimi wypaliło, a skoro ona również darzyła go ciepłymi uczuciami, to nie widział w ogóle powodu, by nie spróbować. Wywrócił teatralnie oczyma, słysząc słowa kobiety.
– Nie musisz być kąśliwa, Lei. Po prostu naprawdę tak uważam – stwierdził spokojnie, chociaż naprawdę lubił w niej tę iskrę. Chyba w tym, że nie do końca była ugodową osobą również się swego czasu zakochał. Imponował mu ten ogień, który brunetka w sobie miała. Pokiwał powoli głową.
– Też wydaje mi się, że nie ma nigdy odpowiedniego momentu, bo zawsze jest coś, co przeszkadza. Praca, życie, cokolwiek. Skoro już się jednak stało, to pozostaje nam to wykorzystać – uśmiechnął się delikatnie, kiwając głową. – Pewnie, to bardzo rozsądne. Poza tym też stać nas na nianię albo na jakiś świetny żłobek – wzruszył ramionami, bo akurat szkolne dystrykty w tej okolicy były naprawdę świetnie podzielone, a wiadomo, że małe dzieci też musiały się jakoś socjalizować, nie? Tak czy siak, kiedy spytała, czy mówił poważnie, pokiwał głową.
– Wiem, że faceci raczej tego nie proponują, ale wydaje mi się, że to rozsądne rozwiązanie. Porozmawianie o tym, co nas bolało i co nam nie wychodziło na neutralnym gruncie, żeby teraz móc działać lepiej jako duet – stwierdził rzeczowo, bo terapia miała być narzędziem do tego, by potem móc spokojnie wychowywać dziecko. – Właściwie myślę, że to dobry pomysł. Skoro mamy wszystko naprawić, to lepiej będzie, jak już zaczniemy mieszkać razem i zachowywać się znów jak małżeństwo – oświadczył spokojnie, delikatnie unosząc ich splecione dłonie i składając na wierzchu dłoni kobiety delikatny, ale czuły pocałunek.
– Będziesz potrzebowała pomocy z przewiezieniem rzeczy? – uniósł brwi, bo był nawet gotów pomóc jej w pakowaniu i w ogóle, taki z niego wspaniały facet!

Leila Fitzgerald
1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
autor
a
Awatar użytkownika
Ambitna Pani architekt, która w całości oddana jest pracy. Dopiero co wróciła w rodzinne strony, aby zakończyć swoje małżeństwo.
31
160

Post

Cóż, Leila zdecydowanie nie byłaby sobą, gdyby odpuściła sobie tą kąśliwą uwagę. James znał ją od lat i doskonale wiedział, że zawsze była trochę niepokorna. Fitzgerald nie lubiła półśrodków. Uważała, że życie było za krótkie na niepotrzebne kompromisy. Jasne, kiedy była taka konieczność, potrafiła pójść komuś na rękę, ale z pewnością nie cechowała jej uległość. Wiedziała, że James nie miał z tym większego problemu. Zakładała, że gdyby jakoś bardzo mu to przeszkadzało, to po prostu by się z nią nie ożenił. Był inteligentnym facetem, więc gdy padał przed nią na kolana, z pewnością doskonale wiedział na co się pisał.
— Jestem pewna, że twoja mama też chętnie pomoże nam z dzieckiem. Chociaż nie chciałabym też ciągle wyręczać się innymi. Myślę, że uda mi się znaleźć zdrowy balans — Leila nie zamierzała trzymać dziecka na smyczy, ale też nie zamierzała na siłę wyręczać się innymi. Miała nadzieję, że szybko uda jej się odnaleźć balans pomiędzy macierzyństwem i pracą.
— Jeśli chcemy, żeby tym razem nam się udało, to zdecydowanie musimy przepracować pewne problemy. Terapia to dobre rozwiązanie. Dobrze mieć obok kogoś, kto będzie bezstronny — stwierdziła i uniosła kąciki ust ku górze w delikatnym uśmiechu. Wiedziała, że czekało ich sporo pracy, ale Leila naprawdę chciała wierzyć w to, że jakoś dadzą sobie radę. W końcu oboje chcieli, żeby im się udało.
— Tak, chociaż myślę, że Dani chętnie pomoże mi z pakowaniem. Muszę za to domknąć kilka spraw w Nowym Jorku i zabrać resztę rzeczy z mieszkania. Jeśli masz ochotę na wycieczkę, to nie pogardzę towarzystwem — uśmiechnęła się, bo przed ostatecznym powrotem do Hope Valley musiała załatwić kilka formalności związanych z życiem w Nowym Jorku.
Resztę wieczoru James i Leila spędzili na rozmowie. Poruszyli wiele tematów, a w międzyczasie pewnie zamówili jakieś dobre jedzenie.

/ zt.

James Fitzgerald
LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!
mów mi/kontakt
-
Zablokowany