Karty postaciRelacjeMessengerKalendarzeInstagram
a
Awatar użytkownika
Saper, który musi po śmierci narzeczonej, schował się w winnicy przyjaciółki przed światem. Z kotem i psem. A teraz uczy się latać małymi samochodami i prawdopodobnie popada w obłęd.
34
183

Post

#9

Święta i Nowy Rok to był dla Boyda najdziwniejszy czas w jego całym życiu. A jednak sporo się w tym życiu wydarzyło, dobrego i złego, a mimo to… mimo to nie wiedział, czy spotkał go cud, czy jednak zwariował. Początkowo myślał, że jasne. Bo widział jej twarz. JEJ. Emily. Znów ją widział wszędzie i to bardziej namacalnie, niż to co ludzie mają na myśli mówiąc, że czują gdzieś czyjegoś ducha, czy że widzą swoje wspomnienia. No było jakieś takie określenia na te takie przebłyski, że tu z tą osobą się coś tam robiło, a tam z inną. Miejsca wiązały się ze wspomnieniami, a je można było przywołać, kiedy się za kimś tęskniło. Ale jak nazwać to, że się z kimś… rozmawiało. Tak. W chacie, w której spędził ostatnie dwa tygodnie, rozmawiał z Emily, zamiast ze swoim psem i kotem. Nie były to długie rozmowy, tylko tajemnicze słowa, czasem urywki zdań, ale… to był jej głos. To była jej twarz. To była ona. A on zaczął mieć gdzieś to, czy zwariował albo oszalał. Trudno. Mógł być szalony, jeśli to oznaczało jeszcze kilka chwil z nią. Bo cholernie za nią tęsknił i zrozumiał, jak bardzo nie czuł się sobą przez ten cały czas.
I kiedy wrócił do winnicy, czuł że coś jest nie tak. Że powinien być tam, z powrotem, dalej w tamtej chacie, z nią. Bał się, że tutaj jej nie zobaczy i chyba właśnie z tej obawy zrobił coś bardzo głupiego i zapisał się na ten kurs latania awionetką. I niby to był ten czas, kiedy każdy sobie wybierał i podążał za nowym postanowieniem, ale on nigdy nie był jednym z tych ludzi. Koniec roku nie miał dla niego zbyt dużego znaczenia, ale skoro Emily się pojawiła, może powinien spróbować coś zmienić. Dlatego kiedy Paloma przyszła, zastała go ze szklaneczką whisky, ledwo zaczętym pudełkiem pizzy i instruktażem dołączonym do kursu latania awionetką, który pilnie studiował.
Wybuchowy chłopiec - odznaka specjalna za wymyślenie mnóstwa nowych odznak! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Something's waiting no to pounce Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym I won't even wish for snow Underneath the mistletoe I want you eat me like a main dish Morning coffee tastes better with you temat miesiąca - październik devine WETERAN WOJSKO PSIARZ FAN FILMÓW WOJENNYCH Zainwestowałem/am w motor Kocham jesień! Koneser wykwintnych alkoholi Lubię siedzieć po ciemku SUNRISE SUNSET DANSE MACABRE Pogromcy duchów
mów mi/kontakt
paula
a
Awatar użytkownika
Robi wina, które otwierasz ze swoją dziewczyną, organizuje cztery wesela i pogrzeby, a nawet komunie i chrzciny.
31
168

Post

Nie było jej ostatnio najlepiej, bo wciąż mocno się wkurzała za to spotkanie z Evanem. Dlaczego los jej tak nienawidził, że dokładał jej kolejnych nerwów i stresów! Koniec i początek roku zawsze był nerwowy i pracowity dla większości firm i ich właścicieli, a Blackwood miała aż dwie do ogarnięcia. Trzeba było sprawdzić całą księgowość, rozliczyć wszystkie faktury i podatki... a to kupa czasu i roboty. Paloma nie była też mistrzynią cyferek więc samo liczenie sprawiało, że dostawała zawrotów głowy. Miała co prawda księgową, ale nawet ją obejmowała zasada ograniczonego zaufania i trochę po niej sprawdzała... oczywiście to co potrafiła, bo niektóre z tych spraw były dla niej wciąż czarną magią. Dodatkowo wcale nie miała mniej wesel... a i winnica musiała zacząć powoli przygotowywać się do wiosny. Trzeba było zrobić przegląd wszystkich drzewek, podocinać te, które tego potrzebują i prawdopodobnie kupić, a później zasadzić jakieś nowe sadzonki i odmiany. Dużo tego było, stresu też i cóż, Paloma mogła to zauważyć po swoich spodniach, które nagle zaczeły z niej trochę spadać i musiała cała owijać się paskiem żeby się wszystko trzymało tam gdzie powinno. Nie miała nawet teraz czasu iść na zakupy, zresztą ciuchy były dla niej teraz najmniej istotne.
Musiała przyznać, że trochę jej Boyda brakowało przez ten świąteczno-noworoczny okres, bo gdy jej brat wrócił do siebie, to nie miała nawet do kogo się odezwać... no poza ojcem. Przyzwyczaiła się już do obecności Caldwella i cieszyła się, że wrócił i już nie będzie zdana tylko na ojca.
- Coooo oglądasz? - zapytała podchodząc do niego od tyłu i położyła mu ręce na ramionach podglądając co tam przegląda. - Podziel się pizzą, jestem zajechana, a jeszcze mi zostało dużo roboty - westchnęła, bo ostatnie co teraz jej się chciało to zabawa w kucharkę.
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym Call my name DON’T STOP ME NOW WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? For all mankind SINGIEL JESTEM ECO WEGETARIANIN PIJAM WINKO Twardo stąpam po ziemi Na smutki piekę ciasteczka Pływam Czarną Perłą Terminarz to moja świętość Kanapki z Nutellą mogę jeść codziennie
mów mi/kontakt
c.
a
Awatar użytkownika
Saper, który musi po śmierci narzeczonej, schował się w winnicy przyjaciółki przed światem. Z kotem i psem. A teraz uczy się latać małymi samochodami i prawdopodobnie popada w obłęd.
34
183

Post

Boyd musiał przyznać, że spotkania z byłymi były skomplikowane. Zwłaszcza w jego przypadku, gdzie była nie żyła .I do końca nie była chyba byłą, skoro zmarła, a nie z nim zerwała, czy cokolwiek. Chyba wdowy i wdowcy nie mówią o swoich zmarłych połówkach, że są ich byłymi… ale nie był specem. Omijał terapie dla par, omijał właściwie wszystko, co mogłoby mu chociaż odrobinę pomóc w radzeniu sobie ze śmiercią ukochanej i powrotem z frontu tutaj. I kto wie, może to ostateczny znak, że oszalał, zwariował z tego wszystkiego? Szczerze mówiąc, chyba do końca mu to nie przeszkadzało, skoro znowu mógł rozmawiać z… i w ogóle widzieć Emily. Dla niej mógł być wariatem, zwłaszcza że to szaleństwo nikogo nie krzywidziło. A na pewno nie jego zwierzęta, bo chociaż one nie wydawały się reagować, czy w jakikolwiek sposób zauważać “obecności’ Emily, nie zaniedbywał ich, dalej wyprowadzał Hanka, dalej karmił i jego i Rachel, i dbał o nie. Może po prostu to… coś, nie było dla zwierząt. Nawet jeśli Rachel była jej kotką, więc teoretycznie chyba powinna mieć jakąś więź.
Po powrocie Boyd czuł, że coś jest nie tak, ale nie chciał o tym myśleć. Był zmęczony. Nie spał dobrze, nie miał celu w życiu, więc patrzenie na Em i rozmowa z nią było jedynym, co miał, na co czekał. Nie chciał tego tracić.
- Swój zawał, najwyraźniej - rzucił, jak tak nagle wyskoczyła i go dotknęła. W pierwszej chwili nawet pomyślał, że może to dotyk Emily, ale.. ale usłyszał głos, który do zmarłej ukochanej nie należał. - Jasne, częstuj się. A patrzę… no sam nie wiem. Chyba spróbuję, zapiszę się na ten kurs i sprawdzę czy to coś dla mnie. Latałaś kiedyś awionetką? - zapytał, wbijając wzrok znów w papiery. Podejrzewał, że gdyby to robiła, to by o tym wiedział, ale hej, nie zaszkodzi zapytać.
Wybuchowy chłopiec - odznaka specjalna za wymyślenie mnóstwa nowych odznak! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Something's waiting no to pounce Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym I won't even wish for snow Underneath the mistletoe I want you eat me like a main dish Morning coffee tastes better with you temat miesiąca - październik devine WETERAN WOJSKO PSIARZ FAN FILMÓW WOJENNYCH Zainwestowałem/am w motor Kocham jesień! Koneser wykwintnych alkoholi Lubię siedzieć po ciemku SUNRISE SUNSET DANSE MACABRE Pogromcy duchów
mów mi/kontakt
paula
a
Awatar użytkownika
Robi wina, które otwierasz ze swoją dziewczyną, organizuje cztery wesela i pogrzeby, a nawet komunie i chrzciny.
31
168

Post

- Oj juz nie przesadzaj, że jestem taka straszna. Spójrz, słodka ze mnie panienka, wszyscy doceniają w okolicy- wywróciła oczami, bo przecież nie była az taka zła! Może potrafila czasem krzyknąć na ludzi, szczególnie jak ją denerowali, ale bez przesady. Była po prostu twarda i asertywna, bo inaczej to byłoby ciężko prowadzić jakiekolwiek biznesy, ludzie bardzo szybko próbowaliby jej wejść na głowę, a na to nie mogła sobie pozwolić.
- Awionetką? - zapytała trochę się dziwiąc, bo nie pomyślałaby, że Boyd chciałby zostać królem przestworzy. - Nie latałam nigdy, a co? Nie widziałam, że chcesz zostać pilotem, skąd to nagłe zainteresowanie? - No trochę ją zaskoczył jak miała być szczera. Takie rzeczy były bardzo, bardzo niebezpieczne i Blackwood zdecydowanie wolała stąpać twardo po ziemi. W sumie to wolałaby też żeby jej przyjaciele i bliscy tez się jakoś specjalnie nie narażali tak zupełnie niepotrzebnie, wiec nie mogła powiedzieć, że jest wielką fanką tego pomysłu Caldwella. - Może to jeszcze przemyśl co? - zaproponowała przyglądając mu się, bo coz trochę się martwiła nie? - Wiesz jak dużo jest wypadków awionetek? Mógłbyś się zabić i po co to komu? Już się przyzwyczaiłam, że się tu kręcisz więc nie możesz mi tak nagle zniknąć - no byłoby jej mega smutno gdyby zrobił sobie krzywdę. Zdecydowanie do gustu bardziej przypadał jej jako żywy Boyd Caldwell, z takim przynajmniej można było porozmawiać. Co, by było gdyby utknęła tu tylko z ojcem? Jezu, biedna Paloma nawet nie chciała o tym myśleć, jej brat musiałby ją po pewnym czasie odwiedzać na oddziale psychiatrycznym w pokoju bez klamek.
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym Call my name DON’T STOP ME NOW WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? For all mankind SINGIEL JESTEM ECO WEGETARIANIN PIJAM WINKO Twardo stąpam po ziemi Na smutki piekę ciasteczka Pływam Czarną Perłą Terminarz to moja świętość Kanapki z Nutellą mogę jeść codziennie
mów mi/kontakt
c.
a
Awatar użytkownika
Saper, który musi po śmierci narzeczonej, schował się w winnicy przyjaciółki przed światem. Z kotem i psem. A teraz uczy się latać małymi samochodami i prawdopodobnie popada w obłęd.
34
183

Post

- Nie wątpię - rzucił, chociaż nie miał pojęcia o jej relacjach z sąsiadami, bo się od nich dość mocno izolował. Pomagał Palomie, kiedy go potrzebowała, ale… sam nie był w nastroju na poznawanie nowych osób. No dobra, może i poznał Verke, ale nie do końca była to znajomość długotrwała… po prostu jedna noc, o której starał się nie myśleć, odkąd wróciła Emily i zaczął ją widzieć wszędzie dookoła. Bo czuł się jakby ją zdradził, chociaż nie było to prawdą. Nie było to nawet racjonalne, to że w ogóle się tutaj pojawiła…
- Tak, mały samolot, mniejsza odpowiedzialność niż przy tych wielkich maszynach - przyznał, niezrażony jej miną i tonem, który nie był zbyt wspierający, ani nawet zachęcający. Ale i tak już postanowił. Uciekał przez ostatni rok, dosłownie i w przenośni, więc mógł spróbować uciekać w przestworzach. - Jakoś tak wyszło - odpowiedział enigmatycznie, ale też, no czego się spodziewała po takiej reakcji? Nie była ona do końca wspierająca, bardziej wyśmiewająca.
- Jasne - przytaknął jedynie na jej obawy, bo nie chciał się kłócić. Nie mógł jej jednak zapewnić, że będzie tutaj na stałe, czy nawet że przeżyje. Ale cóż, był saperem, więc romanse ze śmiercią i ryzyko kalectwa było wpisane w jego życie od ostatnich… no jakichś piętnastu lat. To sporo czasu. Więc trochę jeszcze pogadali, odchodząc od tematu i pewnie o czymś jeszcze, skoro to był nowy rok, z którym się wiążą różnorakie rzeczy, a potem Boyd poszedł pomyśleć do siebie. Zdecydowanie go przyjaciółka nie zraziła, ani nie zniechęciła do jego planów, nie było to takie łatwe. Gdyby było, nigdy nie zostałby żołnierzem.

/zt x2
Wybuchowy chłopiec - odznaka specjalna za wymyślenie mnóstwa nowych odznak! SZÓSTY MIESIĄC MASZ, UŚMIECH DAJ NA TWARZ - dla każdego, z okazji pół roku aktywności forum! YOU ARE MY LOVE - dla każdego, z okazji Walentynek! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! ICE BEAR - dla każdego, z okazji Dnia Niedźwiedzia Polarnego! Happy St. Patrick's Day! Prima Aprilis! WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR - dla wszystkich z okazji Pierwszego Dnia Wiosny! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku Something's waiting no to pounce Jestem pomocnikiem Świętego Mikołaja - za udział w minievencie mikołajkowym I won't even wish for snow Underneath the mistletoe I want you eat me like a main dish Morning coffee tastes better with you temat miesiąca - październik devine WETERAN WOJSKO PSIARZ FAN FILMÓW WOJENNYCH Zainwestowałem/am w motor Kocham jesień! Koneser wykwintnych alkoholi Lubię siedzieć po ciemku SUNRISE SUNSET DANSE MACABRE Pogromcy duchów
mów mi/kontakt
paula
Zablokowany