nowy post
Posty: 23
zatrzymaj avki
regulaminogłoszeniaspis wizerunkówrezerwacjenieobecności
hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

00Witaj w Hope Valley!

Serdecznie witamy Was w pełnym słońca i pozytywnych wibracji Hope Valley! Wiemy, że otwarcie nowego forum zawsze wiąże się z emocjami, dlatego chcemy Wam ułatwić poruszanie się po naszym miasteczku. w tym gorącym okresie. Poniżej znajdziecie wszystkie potrzebne na początek informacje!

Jeśli potrzebujecie się z nami skontaktować, kliknijcie w diamencik w prawym górnym rogu strony (tuż przy dzwoneczku z powiadomieniami!). Problemy techniczne możecie zgłaszać na konto Candy albo Teddy'ego.

1. Krok pierwszy, czyli zapoznaj się z zasadami panującymi na forum:
> Regulamin

2. Krok drugi, czyli wybierz wygląd swojej postaci:
> Zajęte wizerunki
> Rezerwacje*

* rezerwacje złożone w ciągu pierwszych 48 godzin od otwarcia forum nie podlegają przedłużeniu.

3. Krok trzeci, czyli wybierz miejsce pracy dla swojej postaci:
> Miejsca pracy i rezerwacje

4. Krok czwarty, czyli zapoznaj się z naszym miasteczkiem:
> Opis grup i dzielnic mieszkalnych

5. Krok piąty, czyli stwórz swoją postać:

> Karta postaci

Życzymy Wam udanej zabawy!
buziaki!Candy, Teddy, Emma i Eddie
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

01Dobra zmiana

1) W Waszych profilach pojawiły się pola "Poszukiwania", osobne dla każdej kategorii, w których można umieścić adres do swojego ogłoszenia. Takie pole będzie się wyświetlało na dolnej belce w podglądzie posta, tuż przy odnośnikach do linków postaci.

2) Pewne elementy forum zostały przyciemnione. Jeśli u Ciebie nic się nie zmieniło, wykonaj twarde odświeżenie.

3) W wysuwanym menu po lewej stronie pojawił się odnośnik do Wyszukiwarki.

4) Na głównej stronie, na samej górze forum, umieściliśmy odnośniki do "Nieprzeczytanych postów" oraz "Tematów, w których się udzielasz".


5) Funkcje dostępne na forum i instrukcja ich obsługi:

a) Powiadomienia:

> aby otrzymywać powiadomienia z danego tematu, wystarczy go zaobserwować. Aby to zrobić, przesuń stronę na sam dół i kliknij ikonkę klucza francuskiego widoczną przy przycisku "Odpowiedź". Następnie wybierz "Obserwuj temat". Od tej pory będziesz dostawał/a powiadomienie o każdym zamieszczonym w nim poście;

> do podglądu wszystkich powiadomień wejdziesz, klikając dzwonek w prawym, górnym rogu ekranu i klikając "moje powiadomienia".

b) Oznaczanie:

> aby oznaczyć użytkownika w poście, wpisz znak "@" oraz dwie pierwsze lub więcej liter jego nicku. Ważna informacja: oznaczenia nie działają, jeśli są kopiowane z innego posta. W każdej wiadomości trzeba oznaczać od małpki, aby użytkownik otrzymał powiadomienie.

c) Łączone profile:

> aby połączyć swoje multikonta, wejdź w swój profil, a następnie dział "Połączone profile". Przycisk "Połącz profil" przeniesie Cię do formularza, który należy uzupełnić danymi logowania do konta, które chcesz dołączyć, oraz hasłem do konta, na którym jesteś obecnie zalogowany/a;

> aby przełączać się między profilami, kliknij swój nick widoczny na nagłówku w sekcji "Miło Cię widzieć, NICK". Wyświetli się lista dostępnych multikont, na które możesz się przelogować;

> jeśli nie chcesz logować się na inne multikonto, a jedynie zamieścić w jego imieniu posta, wystarczy wejść w "Pełny edytor i podgląd" posta, a następnie zjechać w dół, do sekcji "Opcje". Tam możesz wybrać, z którego konta zamieścić wiadomość.


6) Do regulaminu dodano punkt:
4.7. Na forum nie ma ograniczeń co do ilości zmian wizerunku. Każdy gracz może zmienić twarz swojej postaci w dowolnym momencie, używając odpowiedniego kodu w zamówieniach.

7) Na forum pojawiło się kilka nowych odznak:

> dla postaci: Psiarz, Kociarz, Imprezowicz, Wierzę w magię, Wierzę w kosmitów, Wierzę w latającego potwora spaghetti, Wierzę w Jedi, Wierzę w Boga, Wciąż czekam na list z Hogwartu;

> za gry: Ghost Movie - nie boisz się duchów i innych upiorów? Opętanie ci niestraszne? Przyjmij wyzwanie i zorganizuj seans spirytystyczny!

8) Dzisiaj na forum pojawi się kod ogólny do kalendarza, który może Wam pomóc porządkować swoje rozgrywki.

9) W temacie "Challenge me!" pojawiły się pierwsze wyzwania dla użytkowników. Dołącz się do zabawy i zgarnij spersonalizowane odznaki :giggle:

10) Jeśli macie dla nas jakieś sugestie, pomysły lub pytania, nie wahajcie się pisać wiadomości prywatnych lub bezpośrednio na Discorda (kontakt do administracji podany jest w diamenciku na samej górze strony).

Do usłyszenia!
buziaki!Candy, Teddy, Emma i Eddie
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

02Krótka historia
Kochani,

odzywamy się, ponieważ wszystkim Wam należy się słowo wyjaśnienia – skoro forum to nasze wspólne miejsce, artystyczny azyl i wychodzimy z założenia, że wszyscy powinniśmy grać w otwarte karty. Jak niektórzy z Was zdążyli wczoraj zauważyć, konta Maise Harrington oraz Magnolia Blackbird niespodziewanie poszarzały; ich autorka nie wróci już do Hope Valley i w tej krótkiej wiadomości chciałybyśmy wyjaśnić dlaczego.

Długo szukałyśmy sobie miejsca, które byłoby otwarte dla wszystkich. Gdzie nie ma supersztywnych reguł dotyczących prac Waszej postaci, gdzie nie wyczerpują się dzielnice mieszkalne i trzeba brać to, co wymyślił sobie admin. Z naszych potrzeb – dla fabuł i rozwijania tego, co lubimy w nich najbardziej – powstało Hope Valley. Stawiamy na chill, atmosferę i luźną gumeczkę. I jesteśmy otwarte na dialog.

Owszem, są rzeczy, które nie zawsze możemy zrobić. Są rzeczy, których nie możemy zrobić od razu – jasne. Ale mówimy o tym otwarcie.

Jeśli jednak spotyka Was coś, z czym nie czujecie się w porządku – jesteśmy dla Was zawsze.

Tym samym na naszym forum nie ma miejsca na fałszywe oskarżenia, na rozsiewanie nieprzyjemnych i nieprawdziwych plotek o innych, czy opowiadania o zdarzeniach, które nie miały miejsca. Oskarżanie kogoś o nękanie, nawet w wiadomościach prywatnych i w internecie jest czymś, za co należy brać odpowiedzialność. Nawet w świecie pbfów – dla nas zwłaszcza, ponieważ spędzamy w tej przestrzeni swój wolny czas i wszyscy chcemy, żeby był on jakościowy.

Nasza historia z Maise jest przykra. Kilkoro z Was dostawało różne wiadomości, w których wskazywała – czasem nie wprost – że na forum spotkało/spotyka ją coś złego. Postanowiłyśmy więc skonfrontować się z nią oraz osobą, której rzucała oskarżenia. Zwłaszcza że Maise zasugerowała też, że jako administracja nie zrobiliśmy nic, żeby jej pomóc. My też poczułyśmy się nieco dotknięte – nigdy nie dostałyśmy od niej wiadomości, która mówiłaby o czymś takim. Niestety, nie otrzymałyśmy też od Maise żadnych konkretów, ani w zasadzie czegokolwiek, co mogłoby potwierdzić jej słowa. Wręcz przeciwnie – okazało się, że „nękania” nie było, że tylko ktoś (kogo tożsamości nie chciała nam podać) insynuował jej, że coś takiego może mieć miejsce.

Zrozumcie – nikt nie chciałby się znaleźć na miejscu użytkownika, za którego plecami rozsiewane są fałszywe i okrutne informacje. Próbowałyśmy, ale pomimo sygnałów od Was – Maise uznała, że te rozmowy nie miały miejsca. Potem, że może coś mówiła, ale nie wskazywała na konkretną osobę. Nie mogłyśmy więc podjąć innej decyzji – zresztą wspólnej, także z zainteresowaną.

Zgadzamy się na dramaty – ale tylko fabularne. :juggle:

Jeśli ktoś odczuwa taką chęć – zapis rozmów jest do Waszej dyspozycji.

Na koniec - najważniejsze - kierujemy szczere przeprosiny w stronę Ryker Harrington, którą Maise oskarżała o wyżej wspomniane nękanie, dokuczliwości i nagabywanie innych użytkowników forum, podczas gdy wszystkie rozsiewane przez nią plotki okazały się całkowitym kłamstwem. Zapewniamy, że jesteś u nas zawsze mile widziana, a innych użytkowników, zwłaszcza tych, którzy słyszeli od Maise złe rzeczy, zachęcamy do zapoznania się z Rykerową i wyciągnięcia własnych wniosków.

Stoimy murem za Tobą i za każdym, kogo miałaby spotkać – odpukać – jakakolwiek niesprawiedliwość. Zachęcamy więc do kontaktowania się z nami niezwłocznie, w każdej sprawie, która wydaje się Wam podejrzana lub która sprawia Wam przykrość.

Trzymajcie się, kochani
trzymajcie sięApen, Teddy, Jacob i Eddie
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

03Niespodzianka
Panie i Panowie! Kochani!

Dziś przychodzimy do Was z dwiema równie ważnymi sprawami. Pierwsza, organizacyjna, dotyczy zmian w składzie administracyjnym. Pożegnałyśmy się z Eddie Spence, której dziękujemy za czas poświęcony Hope Valley. Trzymaj się na fali i omijaj rekiny!

Jednocześnie przedstawiamy Wam Joseph Warren, która od dziś zasili nasze szeregi jako moderator. Obecnie przeprowadzany jest tydzień wdrażający, by wyjaśnić jej tajniki technicznej strony forum. Co za tym idzie, prosimy o wyrozumiałość i chwilowe wstrzymanie się przed kierowaniem do Josephowej trudnych pytań! Mamy nadzieję, że niedługo, po krótkim okresie próbnym, będziemy miały przyjemność przedstawić ją raz jeszcze, tym razem jako pełnoprawnego członka ekipy HV.


Druga — może trochę bardziej ekscytująca! — wiadomość, która w nas samych wywołuje pozytywne odczucia, to zapowiedź zbliżającego się eventu. Niektórzy z Was mogli zauważyć, że w forum "strefa fabularna", tuż obok odznak pojawiło się subforum "Events".
Tak jak obiecałyśmy przed otwarciem Hope Valley — na naszym forum nie zostanie wprowadzony Mistrz Gry. Nie oznacza to jednak, że nie przygotujemy dla Was kilku niespodzianek! Mamy nadzieję, że nietypowa forma rozgrywki, którą zaproponujemy w najbliższym evencie, przypadnie wszystkim do gustu.

Dziś, dokładnie o 13:00, w forum "Events" pojawi się opis najbliższego wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy wraz z dokładną instrukcją. Pamiętajcie, że w razie pytań, najłatwiej złapać nas na Discordach dostępnych w profilu każdej administratorki.

Trzymajcie się!
buziaki!Aspen, Teddy, Jacob i Joseph
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

04And the winner is...
Panie i Panowie! Kochani!

Przychodzimy do Was z oficjalnym ogłoszeniem zmian, jakie zadziały się w ostatnim czasie i które mogliście już zauważyć. Z funkcji administratora zrezygnowała Candy. Cukierku! Najmocniej dziękujemy Ci za cały czas i wysiłek poświęcony na budowanie forum, za wszystkie śmieszki i głupoty! Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze do nas wrócisz! <3

Chcemy – i dołożymy do tego wszelkich starań – aby forum funkcjonowało płynnie i bez zarzutu. Mamy też kilka nowych pomysłów do zrealizowania i uatrakcyjnienia Wam rozgrywek. Potrzebujemy do tego jednak wsparcia osób, które chciałyby zainwestować swój czas w opiekę nad forum. Dlatego ogłaszamy nabór na dwóch moderatorów!
Jeśli czujesz florydzki vibe i chcesz nam pomóc – zgłoś się, prosimy, przez lub discord do któregoś z administratorów. Od razu też wskaż, która pozycja bardziej Cię interesuje.

1. Moderator do spraw specjalnych, ale technicznych:
przybliżony zakres obowiązków – rezerwacje wizerunków, miejsc pracy, akceptacja kart postaci oraz prostych zamówień
2. Moderator do spraw kosmicznych, ale fabularnych:
przybliżony zakres obowiązków – przyznawanie odznak, współpraca nad projektem tematów miesiąca, opieka nad tematem challenge me!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 7.06. Uwielbiamy Was, dlatego, nawet jeśli wytypujemy finalnie 2 osoby, to chcemy powiedzieć, że doceniamy wkład wszystkich!

Przypominamy jednocześnie o tym, że 3.05 czekamy na Wasze zgłoszenia do randek w ciemno w czasie inauguracji Summertime Festival!

Zwracamy się też z uprzejmą prośbą o aktualizację swoich poszukiwań do piątku (5.06) – te oznaczone jako „zarezerwowane” zostaną usunięte, ale ich treść podeślemy Wam na priv!

Na koniec — najlepsze! Zgodnie z zapowiedzią, chciałybyśmy oficjalnie ogłosić, że Manul (Joseph Warren) przeszła okres próbny i dołącza do naszej ekipy jako pełnoprawny administrator. Teraz już bez obaw można męczyć ją o przedłużenia rezerwacji, zadawać pytania dot. fabularnych niuansów i krzyczeć, kiedy coś nie działa tak, jak powinno!

Buziaki!
buziaki!Teddy, Emma, Joseph
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

05Minionki

Drodzy Florydzianie!

Na samym początku chciałybyśmy przekazać Wam serdeczne podziękowania: za zaangażowanie w obecnie trwający event, za zachowanie anonimowości, za wspaniałą zabawę. Jesteśmy dumne, że możemy pochwalić się tak wspaniałymi użytkownikami. Mamy nadzieję, że po zakończeniu obecnie trwającego Festiwalu, kolejne eventy cieszyć się będą równie dużym zainteresowaniem.

Jednocześnie przychodzimy do Was z dobrymi wieściami, które bezpośrednio wpłyną na funkcjonowanie naszego małego miasteczka. Nabór, który ogłosiłyśmy na początku tygodnia, oficjalnie uważamy za zamknięty. Wpłynęło do nas dużo więcej zgłoszeń, niż kiedykolwiek mogłyśmy się tego spodziewać! Szczerze żałujemy, że na obecną chwilę możemy przyjąć do składu jedynie dwie osoby i podkreślamy, że doceniamy każdą kandydaturę. Chcemy, byście wiedzieli, że nawet w roli użytkowników, bez moderatorskich uprawnień, możecie być dla nas ogromną pomocą. To właśnie dzięki Wam na forum zachodzą kolejne zmiany. Od samego otwarcia dodałyśmy ponad pięćdziesiąt zaproponowanych przez Was odznak, obserwowałyśmy rozwijające się pomysły w Challenge Me! i udało nam się rozpocząć event, który z czystym sumieniem możemy uznać za udany.

Do naszego skromnego grona dołącza dwoje moderatorów. Osoby bardzo zaangażowane w fabularną rozgrywkę, zawsze obecne na forum, znające wielu naszych graczy. Wy kojarzycie ich pod nickami Grace Blackbird oraz Cesar B. Arreola.
My — przedstawiamy je jako głowy dwóch prężnie rozwijających się członów Hope Valley: Czarek wesprze nas w kwestiach typowo technicznych, natomiast Grace dołoży wszelkich starań, by życie Waszych postaci nigdy nie stało się nudne.

Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i nie możemy wyjść z podziwu, jak pomocnymi i pracowitymi użytkownikami może się chwalić nasze forum.

PS. Na forum pojawiło się kilka szalonych akcentów. Zmieniły się ikonki przyklejonych tematów, nagłówek nabrał kolorów, a menu zyskało na tęczowym jednorożcu. Wszystko to za sprawą obchodzonego w czerwcu Pride Month. Kochajmy się, słoneczka, bez względu na wszystko!

PS2. Mamy dla Was specjalną odznakę! :hihi: -> xxx
buziaki!Teddy, Emma, Joseph, Grace i Cesar!
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

06NEW IS COMING!

Drodzy Florydzianie! Kochani!

Przychodzimy do Was z dwiema ważnymi informacjami. Przede wszystkim, przygotowujemy się do zmiany wyglądu forum. Stąd – zauważone już przez Was – zmiany w odznakach czy ich chwilowe zdublowanie. Potrzebujemy jeszcze chwili, żeby to uporządkować. Przepraszamy za te drobne niedogodności. Ale uwierzcie nam, że warto!

Drugą sprawą, którą chciałybyśmy poruszyć, jest zmiana w regulaminie dotycząca limitu postaci.

Fragment:
2.9. Każdy użytkownik może posiadać cztery multikonta. Chęć stworzenia każdej kolejnej postaci należy zgłosić administratorowi, a on, na podstawie aktywności gracza, wyrazi zgodę lub pewne uwagi.
Zmienia się na następujący:
2.9. Każdy użytkownik na start może posiadać cztery multikonta. Chęć stworzenia każdej kolejnej postaci należy zgłosić administratorowi, a on, na podstawie aktywności gracza, wyrazi zgodę lub pewne uwagi. Użytkownik nie może posiadać więcej niż sześciu multikont.
Postanowiłyśmy ograniczyć liczbę multikont, jakie może stworzyć użytkownik. Uważamy, że 6 to maksymalna granica i zarazem wystarczająca liczba postaci, która zagwarantuje graczowi mnogość relacji i opcji rozgrywek. Nie będzie tu indywidualnych odstępstw, liczymy na Wasze zrozumienie.

Dodatkowo prosimy Was o popodpinanie wszystkich swoich multikont w profilach do końca tego tygodnia. Ułatwi nam to wszystkim nawigację.
uściski!Administracja Hope Valley
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

07The time has come

Drodzy Miłośnicy Doliny Nadziei!

Przychodzimy do Was z wieściami, na które wielu czeka już od jakiegoś czasu. Śpieszymy zatem donieść, że TEN DZIEŃ nadejdzie już niedługo!

Zapowiadany, nowy styl, pojawi się na forum już we wtorek, 30.06. Hope Valley zostanie zamknięte o godzinie 19:00. Potrzebujemy czasu na wprowadzenie wszystkich zmian, dlatego wrócimy do Was dopiero późno w nocy. Zależy nam jednak na utrzymaniu ciągłego kontaktu i informowaniu Was na bieżąco o progresie prac. W jaki sposób?

Na czas remontu otworzymy dla Was specjalny kanał discordowy. Link do niego będzie dostępny także po wejściu na zamknięte forum. Nie chcemy, żebyście spędzili ten wieczór bez nas! Zaznaczamy jednak, że kanał zostanie zamknięty, gdy tylko na nowo się otworzymy.

Czeka Was zupełnie nowy styl, kilka ulepszonych rozwiązań oraz nowe niespodzianki. <3

Dodatkowo, wszystkie rezerwacje, które kończą się się 30.06 o północy, zostały przesunięte o jeden dzień, do 1.07 do godziny 23:59.

Informacja techniczna: Nie musicie zapisywać wartości swoich profili. Ani gify, ani linki, ani teksty z nich nie znikną. Zmieni się jednak sposób wyświetlania pól na avatarze i jedynymi niezapisanymi danymi będą "Zajęcie" oraz "Uczucie". "Dodatkowe pole" zmieni swoją nazwę.
Zachęcamy, by od razu po otwarciu forum zajrzeć do swoich profili i uzupełnić pola, które się w nich pojawią!
buziaki!Administracja
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

08guess who's back!

Kochani!

Mamy nadzieję, że nowa odsłona Hope Valley skradła Wasze serca i, tak jak my, jesteście w miłości. <3

Oprócz oczywistej zmiany wyglądu grafiki, mamy też dla Was garść ważnych informacji.

1. Ze względu na remont forum przedłużamy wszystkie rezerwacje – podstawowe o 24h, dodatkowe o 12h. Podobnie w przypadku regulaminowego czasu na napisanie posta fabularnego – jeśli dziś, 30.06, wypada 10 dzień od braku fabularnej aktywności – w drodze wyjątku dostajecie od nas o 1 dzień więcej.

2. Wprowadzamy także nowość związaną z odznakami! Jest to „temat miesiąca”. Co miesiąc dostaniecie od nas propozycje wątków do rozegrania za specjalne odznaki, skupione wokół jednego obszaru tematycznego. Motywem przewodnim może być np. cytat bądź tytuł filmu lub piosenki. Motyw będzie współgrać z zaplanowanymi mini-eventami. Wychodząc Wam naprzeciw – chcemy, żeby temat miesiąca był też związany z grami, które lubicie rozgrywać na co dzień. Więcej szczegółów znajdziecie w TYM temacie. Tematem miesiąca opiekuje się Grace Blackbird i to do niej możecie zgłaszać się z wszelkimi pytaniami.

3. Nowy styl to także nowe wzory kart postaci, relacji oraz kalendarzy. Kody dostępne są w odpowiednich działach – możecie podmienić je w tematach należących do Waszych postaci.

Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji! W oknie z administracją (strona główna -> stopka -> diamencik między aktywnymi tematami a zalogowanymi użytkownikami) znajdziecie spis osób odpowiedzialnych za forum, razem z przypisanymi obowiązkami – mamy nadzieję, że to ułatwi i usprawni kontakt z nami we wszystkich sprawach.

Odnosząc się też do sprawy ograniczenia multikont – jeśli macie w tej kwestii racjonalizatorskie wnioski, uważacie, że 6 to jednak liczba niewystarczająca bądź chcecie z nami o tym porozmawiać; nie zamykamy tematu – discordy Teddy Westfield i Emma Whitely czekają na Wasze głosy w tym temacie.
buziaki!Administracja
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

09The golden rule

Drodzy,

po długiej dyskusji kuluarowej, także z Wami, podjęłyśmy decyzję o dopisaniu do regulaminu dodatkowego punktu. Chcemy, aby Hope Valley, przede wszystkim, było dla Was przyjemnym miejscem, w którym chce się spędzać swój wolny czas. Nie chcemy ograniczać Waszej wyobraźni, ale z drugiej strony też, nie możemy pozwolić, by na forum pojawiały się treści nieakceptowalne i wprowadzające kogokolwiek w niepodważalny dyskomfort.

Nowy punkt w regulaminie:
3.0. Zabrania się tworzenia postaci, których rys opierałby się na treściach niezgodnych z konstytucją – tj. rasistowskich, pedofilskich, kazirodczych, szerzących nienawiść na tle religijnym, kulturowym oraz ideologiczno-politycznym (faszyzm, nazizm, komunizm, pochwała ustrojów totalitarnych oraz ich podwaliny i pochodne).
Nam wszystkim należy się też pewne doprecyzowanie – nie zamierzamy przesadnie ingerować w Wasze wątki, nigdy tego nie robiłyśmy. Jeśli życzycie sobie, żeby Wasza postać miała przykre doświadczenia z przeszłości – jasne. Jeśli postacie pokłócą się w wątku, używając obelg nagannych – też jasne, zwyczajne. Zupełnie inną kwestią jest dla nas natomiast uszycie swojej postaci na kanwie nasiąkniętej nienawiścią, w jakimkolwiek kierunku. To, czemu mówimy nie to mowa nienawiści, jak i wszystkie wiążące się z nią symbole.

Na prośbę użytkowników, zmianom uległy także wymagania co do zdobycia odznaki za temat miesiąca. Mamy nadzieję, że da Wam to więcej możliwości i swobody we wplataniu tematów miesiąca w swoje rozgrywki! :)

Więcej informacji znajdziecie tutaj.
buziaki!Administracja
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

10Heartbroken

Kochani,

trochę jeszcze nie wierzymy w to, co się wczoraj wydarzyło. Część z Was wie, więc reszcie również należy się wyjaśnienie. 

Nasi użytkownicy stanowią dla nas priorytet. Wydaje nam się, że tworzymy przyjazne środowisko do gry, w którym czujecie się dobrze. Owszem, nie jesteśmy nieomylne - dlatego naprawdę cenimy sobie to, że odzywacie się do nas i możemy dyskutować o rzeczach, z którymi się nie zgadzacie, albo które chcielibyście zmienić. 

Jednak tym, co dyskusji nie podlega, jest wzajemny szacunek. Nie możemy sobie pozwolić - i zwyczajnie nie chcemy - by na forum pojawiali się ludzie, którzy w nieprzebranych słowach paskudnie wyrażali się o nas, o administracji i o Was, o użytkownikach. Nie chcemy atmosfery, która miałaby na celu bunt i trolling, nie chcemy dowiadywać się, że jesteśmy „debilkami”, a nasi aktywni użytkownicy nie będą nazywani „sukami z LA”. To właśnie dlatego wczoraj nasze forum opuściła grupa nowych użytkowników oraz dwójka, która zdążyła zawiązać z Wami już wątki. To nie przejęzyczenie, to nie wyrwanie słów z kontekstu. Dla precyzji - dostałyśmy komplet screenów z datą i godziną w czasie rzeczywistym, więc nie ma tu mowy o manipulacji danymi. Jak zwykle - dla zainteresowanych do wglądu. I nie była to rozmowa dwóch osób, a cały, przesiąknięty hejtem, duży serwer grupowy.

Niektórym nie umknęło to, że zniknął też na moment post Albus Holmes z ogłoszeń użytkowników, ale porozmawialiśmy prywatnie. Tak jak wy - też pracujemy i się uczymy, a ponieważ sprawa dotyczy jednak innego aspektu i wchodzi na zupełnie inny poziom, chciałyśmy mieć czas na odpowiednią reakcję i nie generować w tym czasie dezinformacji.

Szczególnie przykre są sytuacje, w których sympatyczne osoby, z którymi same grałyśmy wcześniej, wypowiadają się o nas i o forum, które prowadzimy w słowach poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Takie zachowania psują całą społeczność pbf-ową. Jesteśmy tu po to, żeby przyjemnie spędzać czas i rozwijać swoje hobby, a nie by szykanować się nawzajem bez powodu - nie ma znaczenia kto i gdzie wcześniej grał i gdzie gra aktualnie. Wszystkie obecnie istniejące fora istnieją po to, by dostarczać nam rozrywki – a nie zmartwień. 

Mamy nadzieję, że to ostatnia tak sytuacja, która nas wszystkich spotyka. :)

buziaki!Administracja
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku

hope valleyhope valley


Awatar użytkownika
00 y/o
000 cm
hello, it's me
<3

Post Hope Valley »

11good news, bad news
Kochani, dzień dobry!
Dziś przychodzimy do Was z garścią technicznych informacji oraz słodką niespodzianką. Zaczniemy od tych miłych spraw!

Nasze forum dziś (tj. 15 sierpnia) obchodzi trzy miesiące aktywności. W tym czasie udało nam się:
  • stworzyć ponad trzysta pięćdziesiąt postaci, z których obecnie 190 jest aktywnych
  • napisać ponad 25 tysięcy postów
  • stworzyć 2.5 tysiąca wątków
  • przyznać ponad 1300 odznak
  • przeprowadzić dwa eventy
W wyrazie podziękowania za Waszą pracę każdej zaakceptowanej (i aktywnej) postaci przyznajemy odznakę "Słodkiego, miłego życia". Otrzymają ją również wszystkie postacie, które podbiją gotową kartę do północy :inlove:

Oprócz tego już w poniedziałek zapoznacie się z sierpniowym eventem: będzie on trwał trzy tygodnie i upłynie nam pod znakiem morskich podróży. Wszystkich śmiałków zapraszamy do wkroczenia na pokład Nadziei, która przez dwie doby będzie kursowała między miasteczkiem a imprezową wyspą, na której czeka Was wiele wspaniałych atrakcji. Sierpniowy event jest o tyle wyjątkowy, że prócz wielu odznak, otrzymacie również bony, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na forum. Stay tuned!


Przechodząc do nieco poważniejszych spraw:
nie uszły naszej uwadze pewne precedensy, które mają ostatnio miejsce na forum. Wiele osób zwróciło nam uwagę na problem blokowania wizerunków. Jak wiecie, w regulaminie nie ma zapisu, który dotykałby tej materii, ponieważ zakładając Hope Valley uważałyśmy, że przy dziesięciodniowym okresie na napisanie posta nigdy nie dojdzie do "blokowania". Niestety, przeliczyłyśmy się i dostrzegłyśmy, że na forum znajduje się grupa użytkowników, którzy notorycznie, od samego początku istnienia HV, robią wszystko, by zachować złapane twarze, choć z ich aktywności jasno wynika, że mogą nie być zainteresowani faktyczną zabawą w naszym towarzystwie. Z tego miejsca chciałybyśmy zapewnić, że w najbliższych dniach ta sprawa zostanie poruszona bezpośrednio z tymi użytkownikami i mamy nadzieję, że upomnienie wystarczy, by zachęcić ich do częstszego udzielania się na forum.

Zostając już w temacie wizerunków: punkt regulaminu, dotyczący zmian twarzy, zmienia brzmienie z:
4.7. Na forum nie ma ograniczeń co do ilości zmian wizerunku. Każdy gracz może zmienić twarz swojej postaci w dowolnym momencie, używając odpowiedniego kodu w zamówieniach.
na:
4.7. Na forum nie ma ograniczeń co do ilości zmian wizerunku. Każdy gracz może zmienić twarz swojej postaci w dowolnym momencie, używając odpowiedniego kodu w zamówieniach.
Zwolniony wizerunek wraca do obiegu dopiero o najbliższej pełnej godzinie lub o następnej pełnej godzinie, tak aby od zwolnienia do przejęcia minęło przynajmniej dwadzieścia minut.
Punkt 4.3, brzmiący dotychczas:
4.3. Wizerunek dezaktywowanej postaci można przejąć o najbliższej pełnej godzinie. Przykład: wygląd postaci A, dezaktywowanej o godzinie 14:35, można przejąć o godzinie 15:00. Wygląd postaci B, dezaktywowanej o godzinie 16:00, można przejąć dopiero o godzinie 17:00.
zmienia się na:
4.3. Wizerunek dezaktywowanej postaci można przejąć o najbliższej pełnej godzinie lub o następnej pełnej godzinie, tak aby od zwolnienia do przejęcia minęło przynajmniej dwadzieścia minut.
Ostatnia zmiana dotyczy nieobecności.
Punkt, który dotychczas brzmiał:
3. Maksymalny czas nieobecności to 14 dni z możliwością przedłużenia do trzech tygodni (do jednorazowego wykorzystania).
zostaje zmieniony na:
3. Maksymalny czas nieobecności to siedem dni. Każda dłuższa nieobecność musi zostać ustalona z administratorem.
Powyższe zmiany wchodzą w życie z momentem wrzucenia ogłoszenia.
buziaki!Administracja
WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku