a
Awatar użytkownika
Once you choose Hope, everything is possible.
45
189

Post


Bartholomew
Archer
data i miejsce urodzenia
27.07.1975 r., cape coral (FL)
orientacja seksualna
heteroseksualny
miejsce pracy
HOPE BREWERY & HOP FARM
stanowisko pracy
pracownik plantacji
narracja
3. os. l. poj, cz. przesz.
wizerunek
Coster-Waldau, Nikolaj
about me
biografia
To be twisted by something / A shame without a sin / Like she twisted the bog man / Rare is this love..., keep it covered. Nie mogłem oddychać. Miałem ścierpnięte ręce, na których leżała Delilah dławiąc się krwią zmieszaną z błotem; nie mogłem iść — nie miałem siły się podnieść po tym jak upadałem na kolana, grzęznąc w rozmiękłej, rozmokłej ziemi. Nie mogłem uwierzyć, że głos, dudniący w moich uszach był moim głosem — krzyczałem tak długo, jak dźwięk wydostawał się z mojej krtani. Nie.potrafiłem opisać bólu, który wylewał się ze mnie i nie potrafiłem opanować go, czując dotyk gasnącej w moich ramionach powoli Delilah. Deszcz spływał po.twarzy..., mojej i jej, nie obmywając nas jednak z cierpienia...
Byłem cały w błocie i.jej krwi; stryj dopadł do mnie... Pierwszy cios zwalił mnie z nóg, kolejnym zgruchotał mi nos — ostatnim zabiłby mnie, jeśli nie interweniowałby ojciec. Odciągał stryja, uniemożliwiającego wykonywanie policjantom obowiązków służbowych; przycisnęli mi głowę do mokrej, lepkiej ziemi i skuli, wykręcone w tył ręce, kajdankami — przetarli twarz chusteczką i wsadzili w radiowóz..., nic nie rozumiałem, a kiedy dotarło do.mnie, co działo się na moich oczach z moim życiem... „Nie! To nie ja! To nie ja!” – krzyczałem, szarpiąc się na tylnym siedzeniu. „Nie!.., to nie ja ją zgwałciłem!”; elektryczny ładunek przepłynął przez ciało obezwładniająco odzierając z.przytomności umysłu.
Ocknąłem się w więzieniu; osiem lat i usłyszałem: „uniewinniony”..., na chwilę, w której rozmiażdżyłem bezmyślnie i bezlitośnie czaszkę gwałciciela Delilah.

Nothin’ in her room but an empty crib and I was burnin’ up a fever / I didn’t care much how long I lived but she never asked me once about the wrong I did... Po.wyjściu pojechałem do domu..., do Cape Coral; ojciec mnie nie wyrzucił, ale brat nie chciał, żeby do domu, w którym mieszkał z żoną i w którym wychowywał córki, przyprowadził się jakby nie patrzeć kryminalista — rozumiałem go i nie miałem pretensji. Ustaliliśmy, że zostanę u nich tylko kilka dni, w których miałem wynająć mieszkanie; brat załatwił mi pracę w warsztacie samochodowym..., o nic więcej nie.miałem śmiałości prosić go, chociaż mógłbym... Pojechałem do domu..., w.którym w ’97 widziałem córkę..., pierwszy raz — i jedyny, kiedy mogłem wziąć moją małą na ręce. Funkcjonariusz eskortujący mnie siedział w kuchni; był człowiekiem, ale nie przestawał nerwowo zerkać na zegarek. Do śmierci zapamiętamy tamtą chwilę..., obaj.
Przepustka na ostatnie pożegnanie matki..., stała się pożegnaniem córki.
Podjechałem pod adres, którego nie mógłbym nigdy zapomnieć; nie było tam nikogo — Addy podrzuciła córkę matce, a babcia nie mogła nie zabrać i.wychować małej.

I fled to the city with so much discounted / Ahhh..., but I’m flying lika a bird to you now / Remember me, love... When I’m reborn / Following your form... Nie mogłem oddychać; miałem ściśnięte gardło, z którego nie wydobyłby się głos, bez względu ile włożyłbym w to siły..., i nie miałem odwagi zapukać w drzwi, w których mogła stanąć..., Alice. Popatrzyłem w okno; widząc poruszającą się w środku sylwetkę kobiety, obróciłem się i..., odszedłem. Wsiadłem w samochód i odpaliwszy z trudem zdezelowany silnik, odjechałem z piskiem opon. Zatrzymałem się na promie, którego zaskoczony kapitan przyglądał mi się badawczo i potem w połowie drogi wylotowej z Hope Valley do Cape Coral. Przypomniało mi się, jak ojciec mówił, że na północy miasteczka leżą plantacje kukurydzy i browar; jeśli nie przyjąłbym się w warzelni, mógłby nająć się właśnie na plantacji. Wyciągnąłem ze schowka podniszczoną mapę i rozłożywszy wyznaczyłem na szybko drogę do browaru, pod który podjechałem pół godziny później; ściemniało się i warzelnia była już zamknięta. Poszedłem w stronę domu, do którego po chwili rozmowy wpuściła mnie Ruth i... Zostałem...

ciekawostki
» w trakcie pierwszej odsiadki przeszedł przez wszystko to, co najgorsze
w pobycie w więzieniu; pobicia czy podrzucanie do celi zakazanych materiałów, za których posiadanie więzień mógł dostać cofnięcie
zgody na widzenia z rodziną i stracić inne przywileje, jak chociażby dostęp do książek, były na porządku dziennym tak samo, jak gwałty.

» ma wytatuowane imiona rodziców na klatce piersiowej;
Joshua i Katherine.; innymi, typowo więziennymi, tatuażami zaczął ukrywać liczne blizny — w więzieniu nie odsłania się słabości.

» po pobiciu, po którym trafił do szpitala, gdzie usunięto fragment płuca i dwa zgruchotane żebra, strażnicy przenieśli Archera do celi „N” przeznaczonej przede wszystkim dla stwarzających zagrożenie więźniów niebezpiecznych; nie chcieli po porannym obchodzie znaleźć trupa,
a jego adwokat nie chciał wycofać się i nie składać kolejnych odwołań, które doprowadzały do eskalacji agresywnych zachowań w stosunku
do Bartholomew.

» na drugiej, dwudziestoletniej odsiadki nabawił się wrzodów żołądka; musi być na specjalnej niskotłuszczowej i lekkostrawnej diecie, ale nauczył się także kilku technicznych zawodów i ukończył studia wyższe; jest dyplomowanym inżynierem rolnictwa i technikiem leśnictwa.

» także podczas pobytu w więzieniu pogorszył mu się wzrok; doszło to
do tego stopnia, że nie może nic przeczytać, bez zakładania okularów.

» nigdy nie starał się o skrócenie wyroku za zabójstwo gwałciciela Delilah, mimo że strażnicy opiniowali pozytywnie i wskazywali na Archera w pierwszej kolejności, kiedy ten temat pojawiał się podczas spotkań
u naczelnika.

» dorosłą już córkę Alice dotychczas widział tylko jeden raz..., kiedy dostał jednodniową przepustkę regulaminową
„na okoliczność śmierci matki”.
Funkcjonariusz eskortujący Archera zgodził się, na kilkudziesięciominutowe spotkanie z córką tylko w swoim towarzystwie
i pod obecność prawnego opiekuna dziewczynki. Wspomnienie tamtego spotkania jest wciąż tak żywe w pamięci obu mężczyzn, że postanowili spotkać się po wyjściu Archera z więzienia.

» niemal nie pije alkoholu, po którym ma problemy z żołądkiem
i stara się nie palić od kiedy wycięto mu jedną trzecią płuca;

outlanders
BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! BOGATE CV WIĘCEJ NIŻ JEDNO ZWIERZĘ TO...? MAN UP! SKOŃCZYŁEM/AM STUDIA PO ODSIADCE NA DIECIE
mów mi/kontakt
monia / manul#1399
a
Awatar użytkownika
<3
00
000

Post

Twoja karta została zaakceptowana!


Cieszymy się, mogąc Cię gościć w Hope Valley. Prosimy, czuj się u nas jak w domu! Aby ułatwić Ci rozpoczęcie rozgrywki, przygotowałyśmy listę tematów, które powinieneś odwiedzić w pierwszej kolejności:
> relacje zapewnią Ci niekończące się możliwości rozwoju postaci;
> telefon pozwoli Twojej postaci kontaktować się z przyjaciółmi;
> w kalendarzu możesz porządkować swoje rozgrywki, by już zawsze pamiętać o odpisach.

Koniecznie zerknij też do forum z odznakami i wybierz te, które chciałbyś zobaczyć w swoim profilu! I pamiętaj — w razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się z nami kontaktować!
mieszkaniecpowodzenia!
The Best Coder of 2020 WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! SEX TELEFON - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" LILY OF THE VALLEY - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" TRUST ME, I'M A DOCTOR! - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" BARANEK SHAUN - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!"
mów mi/kontakt
administrator
Zablokowany