a
Awatar użytkownika
Cheeks are rosy like a Boucher cherub
I'm a strawberry soda
Raise my lashes to heaven
Stars in my hair running like a waterfall
49
172

Post

Carbon Jolynn
imiona Jolynn Joan Jane
nazwisko Carbon Hansen
data urodzenia4 stycznia 1974 roku
miejsce urodzenia Orlando, Floryda
orientacja seksualna Biseksualna
miejsce pracy NEIGHBOURHOOD ART CENTER
stanowisko pracy pisarka, scenarzystka
narracja NARRACJA: trzecia osoba, przeszły
wizerunek Sandra Oh
4 stycznia 1984


Właśnie kończę dziesięć lat i życie jest waspaniaaałe. Nie wiem czemu mój brat ciągle tak narzeka. Powtarza mi: będziesz w liceum to zobaczysz. A mówi to takim głosem, wiesz pamiętniczku. Jak idiota. Mój bart jest idiotom. Rodzice zabraniają mi tak o nim mówić. Podobno to niegrzecznie. Ale brat też jest dla mnie niegrzeczny! Bardzo go jednak kocham. On zabrał mnie pierwszy raz do biblioteki. Właśnie dzięki bibliotekom życie jest wapaniaaaałe. W ogóle „wspaniałe” to takie wspaniałe słowo. Bardzo je lubię. Z resztą tak jak życie. Dużo o tym mówiła mi dziś mama. Ostrzegła mnie też, że dużo się zmieni od kiedy mam te dziesięć lat. Zacznę rozumieć pewne rzeczy – tak mi powiedziała. Lubię rozumieć rzeczy, niewiadome zawsze biorę za wyzwanie. O! Mama też powiedziała, że rzadziej będę widzieć się z tatusiem. Za to obiecała mi waspaniaaałe wakacje w Nowym Yorku. To podobno kuturowa stolica USA. Albo kulturalna. Nie wiem też czym jest USA. Te wszystkie rzeczy wyglądają wspaniaaale.

18 lipca 1991


Bycie dzieckiem rozwodników jest ciekawe. Szczególnie jeśli rodzice żyją w dobrych relacjach. Właśnie spędzam wakacje u ojca i jakby to stwierdziła moja młodzieńcza duszyczka: NY jest wspaniaaały.
Z poruszeniem wracam do pisania pamiętnika, ale ostatnio proza sprawia mi więcej radości niż pisanie wierszy. Dziwnie też pisać wiersze w młodym wieku: czuję się jak nieopierzone pisklę. Zewsząd mnie coś rozprasza. Zwłaszcza chłopcy. Wakacyjne romanse to moja ulubiona część lata spędzanego z ojcem. Mój bart też mieszka w NY, więc alibi na bezkarne noce mam załatwione zewsząd. A miasto najlepiej poznaje się nocą. Gwiazdy ustępują miejsca świecącym się oknom w drapaczach chmur. Ze starych kamienic wydobywają się dźwięki miłosnych uniesień. (Ten zapis lepiej wygląda niż słowa: dziki seks)
Ja za dnia mogę zwiedzać muzea i galerii sztuka, a nocą chodzić do queerowych klubów. Nie wiem czy moi znajomi z Orlando kiedyś doświadczyli tak intensywnych wrażeń. Lata ‘90 są cudowne, kocham ich klimat, zapach, smak. Zabawa jest przednia, nawet bez alkoholu czy narkotyków. Niepowtarzalną atmosferę tworzą ludzie. Ah, a romans tych wakacji nazywa się Oktawian.

27 maja 1998


Binghamton – w tym miejscu poznałam uczucie określane słowami „kochać i nienawidzić jednocześnie”. Uczyłam się sztuki, historii literatury. Piękne rzeczy, ale dawkowane w niepiękny sposób. Każdego dnia mam wrażenie, że o ilekroć czuję jak pąk mojego artyzmu rozkwita to dnia następnego korzenie kwiatu mojej sztuki podgryzane są przez niewdzięcznych profesorów.
Powoli do tego przywykam, zachłysnęłam się Nowym Jorkiem i był to zapewne błąd, którego konsekwencję nieść będę każdej godziny w murach tej szkoły. Jest to tylko trochę złe. Przecież szczęście nie jest najlepszym tworzywem literackim.
Niestety: sztuka powstaje w bólu. Samo życie jest jednak waspaniaaałe.

4 września 2008


Mam dziecko. Moje dziecko ma dziesięć lat. Czy to nie jest przerażające? Przestałam liczyć swój wiek po dwudziestce. Wydałam cudowną książkę kilka lat temu a teraz jestem matką? Nieprawdopodobne. Poza tym liczę, że mój mały skrzacik zrozumie pewną kwestię. Rozstałam się z jego ojcem w podobnym wieku jak moi rodzice. Niby ludzie dorastają a popełniają te same błędy co ich rodzice. W tym momencie życzę swojemu dziecku więcej szczęścia niż miałam ja. Przynajmniej u mnie skończyło się na zerwanych zaręczynach a nie na rozwodzie.

11 marca 2015


Nie wiem kiedy z pisarki stałam się scenarzystką. Pewnie dlatego, że z mojej powieści powstaje kolejny serialik na miarę Seksu w Wielkim Mieście. Nigdy nie chciałam się porównywać do tak wielkich tytułów. Myśląc w ten sposób robi mi się cieplej na sercu. Mało kto zna autorkę książek, na podstawie której powstała kasowa produkcja HBO. Podobnie jak mało kto pamięta o autorce Pamiętników Bridzi Jones. Taki już chyba los pisarek w XXIw.
Pilnując swojego serialu poznałam na planie wielu cudownych ludzi, o podobnym zapale do twórczości. Nawet mogę teraz śmiało stwierdzić, że wywiązał się milutki romansik – ot, jako taki bonus do życia. Mam wrażenie, że z wiekiem staję się smutnym człowiekiem. Mimo, że nierzadko twarz zdobi mi uśmiech, szczerze się śmieję i jak mantrę powtarzam, iż życie jest wspaaaniałe.

4 października 2020


Uciekłam od wielkomiejskiej codzienności do waaaniałego Hope Valley już jakiś czas temu. Staram się zasymilować z ludźmi i raczej mi to wychodzi. Moja pociecha ma własne życie, niekiedy mnie odwiedza. Zawsze mnie to cieszy. Mam dużo czasu na pracę w pobliskim domu kultury, nie aż tak daleko do rodzinnego miasta jakby się wydawało. A szum morza niesamowicie wspiera kreatywność przy posianiu nowej powieści: Bo życie zaczyna się po 40!

przyjezdny bayside vale
Przeżyłem koniec świata w styczniu 2021 roku
mów mi/kontakt
Lyn
a
Awatar użytkownika
<3
00
000

Post

Twoja karta została zaakceptowana!


Cieszymy się, mogąc Cię gościć w Hope Valley. Prosimy, czuj się u nas jak w domu! Aby ułatwić Ci rozpoczęcie rozgrywki, przygotowałyśmy listę tematów, które powinieneś odwiedzić w pierwszej kolejności:
> relacje zapewnią Ci niekończące się możliwości rozwoju postaci;
> telefon pozwoli Twojej postaci kontaktować się z przyjaciółmi;
> w kalendarzu możesz porządkować swoje rozgrywki, by już zawsze pamiętać o odpisach.

Koniecznie zerknij też do forum z odznakami i wybierz te, które chciałbyś zobaczyć w swoim profilu! I pamiętaj — w razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się z nami kontaktować!
przyjezdnypowodzenia!
The Best Coder of 2020 WŁADZA BĄBELEK - dla każdego, z okazji Dnia Dziecka 2020! SŁODKIEGO, MIŁEGO ŻYCIA - dla każdego, z okazji trzech miesięcy aktywności forum! SIR - dla wszystkich Panów z okazji Dnia Chłopaka 2020! LADY - dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet 2021! 1 ANNIVERSARY - dla każdego, z okazji roku aktywności forum! MEOW MEOW - dla każdego, z okazji Dnia Kota! SEX TELEFON - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" LILY OF THE VALLEY - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" TRUST ME, I'M A DOCTOR! - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!" BARANEK SHAUN - za rozegranie wyzwania z "Challenge me!"
mów mi/kontakt
administrator
Zablokowany